A Nemzetközi Biatlonszövetség (IBU) két évre eltiltotta Olga Piljevát, aki a női sílövők 15 km-es számában második lett, de ezüstérmét utólag elvették, a NOB pedig kizárta, mivel pozitív lett a doppingtesztje a hétfői viadalt követően a torinói téli olimpián. „Meghallgattuk az atlétát és az orvosát is az ügyben” – nyilatkozta Anders Besseberg, az IBU elnöke. „Soha életemben nem használtam tiltott szereket. Ez az egész egy óriási tévedés” – nyilatkozta Piljeva a fegyelmi ítélet kihirdetése előtt, ugyanakkor hozzátette, hogy privát orvosától egy sérülésére általa ismeretlen készítményt kapott. „Ez nagy hiba volt. Soha egy szóval nem mondta, hogy bármilyen gyógyszert szedne” – mondta Alekszandr Tyihonov, az orosz szövetség elnöke. Az orosz törvényhozás több tagja ugyanakkor kiállt Piljeva mellett. A küldöttek nevében Nyikolaj Haritonov nyomatékosan hangsúlyozta, hogy „nem szabad megengedni Piljeva eltiprását”.
A torinói olimpiára nevezett két orosz sífutó, Gyenyisz Pankratov és Natalja Matvejeva vérében a megismételt ellenőrzés során is túl magas volt a hematokritszint, így a Nemzetközi Síszövetség újabb öt napra felfüggesztette a versenyzési jogukat. A két sportolót – tíz társukhoz hasonlóan – először múlt pénteken kötelezték hasonló időtartamú pihenőre, miután vérükben abnormálisan magas volt a vörösvértestek aránya. Mire véget ér az olimpia, talán már újra versenyezhetnek…
Bírálják a torinói olimpiai szervezőit a helyi környezetvédők. A zöldek egy kisebb csoportja pénteken a játékok médiaközpontja előtt osztogatott szórólapokat. Ezekben többek között leírják, hogy 2006. január 1-je és február 10. között – amikor a város már az olimpia lázában égett – a levegőben a káros anyagok koncentrációja 39 alkalommal haladta meg az egészségügyi határértéket, miközben egy helyi rendelkezés szerint ez az egész évben összesen 35 lehet. Szerintük a közlekedés rossz megszervezése az egyik fő oka a környezetszennyezésnek. Az olimpiai sáv – ahol kizárólag engedéllyel lehet hajtani – igazából csak az ötkarikás játékokra érkező üzletemberek számára ajándék, a helybelieknek marad a zsúfoltság, a lassú haladás. Az autók, buszok emiatt nagy koncentrációban bocsátanak ki káros anyagokat, és a parkolási gondokat sem sikerült megoldani vagy enyhíteni.
Zene volt Edvin Marton (született Csűri Lajos) füleinek, hogy az orosz műkorcsolyázók eddig két aranyérmet is nyertek a torinói téli olimpián, hiszen a párosban diadalmaskodó Tatyjana Totmjanyina, Makszim Marinyin duónak, valamint a férfiak között első Jevgenyij Pljuscsenkónak is a magyar hegedűvirtuóz állította össze a zenei programját.

Az urbex szerelmeseinek új kedvenc helye lesz ez a hátborzongató balatoni üdülő