Újra hamis levél a Népszabadságban?

Továbbra sem bizonyította a Népszabadság annak az állítólag Stumpf István által jegyzett levélnek a valódiságát, amely szerint 2000-ben a kancelláriaminiszter állíttatta le a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) által a Postabank konszolidációja ügyében végzett vizsgálatot. A bankkonszolidáció tegnap a parlamentben is téma volt.

Munkatársainktól
2006. 02. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy látszik, az elhíresült Teller-levél után a kormány közeli Népszabadság ismét egy kétes eredetű levéllel próbál meg fogást találni a Fideszen. Lapunk múlt pénteken megkereste a sajtóorgánumot, azt tudakolva, tudják-e bizonyítani annak az előző nap általuk nyilvánosságra hozott levélnek a valódiságát, amelyet állítólag Stumpf István korábbi kancelláriaminiszter írt Sepsey Tamásnak, a Kehi volt elnökének. A Népszabadság azóta sem válaszolt érdemben kérdésünkre. Stumpf István a levelet hamisítványnak nevezte, és Sepsey Tamással együtt pert helyezett kilátásba.
A parlamentben is téma volt tegnap a Postabank konszolidációjának ügye. Vadai Ágnes MSZP-s képviselő azonnali kérdésére válaszolva Veres János pénzügyminiszter szükségesnek nevezte, hogy az állam illetékes szervei ismételten vizsgálatot folytassanak le az ügyben, mondván, „a Postabank konszolidálása során mást konszolidáltak, nem csak a bankot”. Eörsi Mátyás szabad demokrata képviselő ugyancsak e témában tett fel azonnali kérdést a parlament tegnapi ülésén. Úgy fogalmazott, hogy a Postabank konszolidálására fordított 154 milliárd forintnyi közpénzből „csókos ügyfelek” ingyen kaptak támogatást a magyar államtól, erről a Kehi jelentéséből lehet tudni. A kormánypárti politikus azt javasolta, hogy szüntessék meg a Postabank-ügy titkosságát. Válaszában Kiss Péter kancelláriaminiszter jelezte, hogy kezdeményezi a Kehinél a titkosítás körülményeinek felülvizsgálatát, illetve intézkedik arról is, hogy a Kehinél meglévő, e témában készült anyagokat azonosításra, szakmai minősítésre átadják a Pénzügyminisztériumnak.

Nincs bűncselekmény. Keller László még mint közpénzügyi államtitkár a Postabank konszolidációjának ügyében korábban feljelentést tett. A Belügyminisztérium által felügyelt rendőrség azonban bűncselekmény hiányában tavaly februárban megszüntette a nyomozást. A konszolidációt az Állami Számvevőszék is vizsgálta, s azt összességében rendben találta, míg az ügyben a kormányoldal kezdeményezett parlamenti vizsgálóbizottság érdemi munka nélkül fejezte be tevékenységét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.