Érdektelen kereskedés

Stagnálva zárta a napot a BUX, a magyar indikátor napközben jelentős bezuhanást produkált, de végül sikerült kikecmeregnie a kátyúból. A piac nem lepődött meg a beesésen, hiszen az indexről és a magyar részvények teljesítményéről nem túl kedvező képet festettek az utóbbi napokban a brókercégek. A Morgan Stanley néhány napos elemzése is a gyengülést segítette. A vezető részvények közül egyedül a Mol és a Magyar Telekom papírjainak sikerült emelkedéssel zárni.

Munkatársunktól
2006. 03. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csekély érdeklődés mellett zajlott le tegnap a pesti tőzsdei kereskedés. A BUX komoly kilengést produkált, olyannyira nagyot, hogy napközben 23 315 pontig gyengült. Zárásra azonban sikerült visszakerülnie a korábbi szint közelébe. A kereskedés végén a BUX 23 486,94 ponton állt, ez 0,52 pontos csökkenésnek felel meg, azaz valójában az index stagnálva zárt. A nem túl magas, 16,2 milliárd forintos forgalomból 8 milliárd forint felett kereskedtek a 0,4 százalékkal dráguló Molra. Az olajipari cég részvényeire még mindig az olajár drágulása hatott. A másik emelkedő papír a Magyar Telekom volt: a távközlési részvények kereken egy százalékkal drágultak, s újból átlépték a bűvös ezerforintos határvonalat.
Gyengülést produkált és tegnap a piaci egyensúlytalanság egyik okozója volt az OTP és a Richter. A két renitens papírt valamiért nem akarták vásárolni a befektetők, így a banki részvények 0,6, a gyógyszergyáriak 0,1 százalékkal lettek olcsóbbak előző áruknál. A román kormány a korábban felfüggesztett CEC nevű pénzintézet privatizációjának folytatásáról döntött – adta hírül tegnap a napi.hu. A társaságra az OTP is pályázott, a magyar bank az előzetes körben a második legmagasabb ajánlatot adta.
A kis forgalmú részvények sorából az Émász, a Synergon és a Phylaxia szerepelt a legjobban, a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 0,3 százalékkal értékelődött fel.
A bankközi devizapiacon a forint a várakozásoknak megfelelően gyengült, a BÉT zárásakor az euróval 254,65–254,75 forint közelében kereskedtek, közel egy forinttal magasabban a csütörtöki 253,75–253,85 forinthoz képest.
Az erős-átlagos forgalomban 254,10–254,90 forint között jegyezték az eurót. A forint gyengülésének okát a piacon az Európai Központi Bank elnökének a csütörtökön bejelentett 25 bázispontos kamatemeléshez fűzött indoklásában látják. Trichet az inflációs nyomás erősödése miatt további kamatemelést valószínűsített. Amennyiben az euró áttöri a 255 forintos árfolyamot, akkor sok veszteségcsökkentő megbízás automatikusan életbe lép, s így az euró a jövő hét elején elérheti a 256 forintos szintet is – mondják kereskedők.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.