Tegnap átlépte az index a 23 ezer pontos határvonalat, de az elemzők nem elégedettek a BUX teljesítményével. Az amúgy érdektelen kereskedési nap egyetlen momentuma az volt, hogy az indexnek sikerült alacsony forgalom mellett olyan küszöbön átlépnie, amit már régen vártak. Elemzők jelezték, hogy a 23 ezer pontos határvonal feletti tartós megragadásnak az a feltétele, hogy tőke érkezzen a BÉT-re, de erre mostanában, így a választások előtt nincs sok esély.
A hónap utolsó kereskedési napján az index 23 110,09 pontig emelkedett, majd 23 065,09 ponton zárt, ez 137,46 pontos növekedésnek felelt meg. A 16,6 milliárd forintos forgalomból a 7,85 milliárd forintnyit a 2,2 százalékkal dráguló Molra kötötték. Növekedéssel zárta még a kereskedést a Richter is, viszont az OTP-nek és a Magyar Telekomnak nem sikerült pozitív előjellel zárnia. A Mol részvényeinek árfolyamát az tolta felfelé, hogy tegnap lezárult a gázüzletág értékesítése, valamint határozott vételi nyomást okozott még az olajipari papírok esetében a nyersolaj árának drágulása is. A kis forgalmú részvények sorából jól szerepelt az FHB és a Synergon, valamint az Állami Nyomda papírja. A bankközi devizapiacon a forint nem túl nagy érdeklődés mellett erősödött az euróval szemben. Az uniós valuta kurzusa tegnap napközben súrolta a 264-es határvonalat is, de végül 263,50–264,30 forinton állt tegnap este. A kereskedők lagymatag piacról számoltak be régiószerte, a forintra nem hatottak a reggel közzétett 2005-ös fizetési mérleg, illetve a januárra vonatkozó külkereskedelmi mérleg adatai sem. Az eurót 263,40–266,10 forint közötti sávban jegyezték, a magyar valuta ezúttal is együtt mozgott a zlotyval. A dollár reggel gyengült az euróval szemben a nemzetközi piacokon az Európai Központi Bank elnökének csütörtök délutáni nyilatkozata hatására, délutánra azonban jórészt ledolgozta veszteségét. Budapesten a tegnap reggeli 218,80–219,20 forintos kurzus délutánra 219,20– 219,35 forintig kapaszkodott fel.
Démász-osztalék. A Démász éves közgyűlésén a tulajdonosok részvényenként 1280 forint osztalék kifizetéséről döntöttek. Az osztalék kifizetésének kezdő időpontja május 3. lesz. A francia Edf többségi tulajdonában lévő áramszolgáltató közgyűlésén a részvényesek a magyar számviteli szabályok szerint számolt, nem konszolidált 5,382 milliárd forint adózott nyereségből
összesen 4,74 milliárd forint osztalékalapról határoztak.

Kiderült, miért látogatott Pécsre Orbán Viktor