Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 03. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990
Egyetlen megyei lapot sem adunk el, átalakításról viszont tárgyalunk a Springerrel – nyilatkozta a Népszabadságnak Nagy Imre, az MSZP elnökségi tagja. Bayer József, a német kiadó magyar leányvállalatának vezetője korábban arról beszélt, hogy szerkesztőségekkel és kiadókkal tárgyal új lapok indításáról. Az MDF hajdú-bihari szervezete közben tiltakozott amiatt, hogy az MSZP külföldi lapkiadónak kívánja eladni a Hajdú-bihari Naplót. Az SZDSZ felhívta a figyelmet arra, hogy az MSZP nem hajtotta végre a négyigenes népszavazás döntését, még mindig nem számolt el vagyonával. Hozzátették: a Springer az elszámoltatás előtt megkötött szerződéseivel azt kockáztatja, hogy a megyei lapok felett nem tud érvényes tulajdonjogot szerezni.


1994
Nem kívánok Orbán Viktor és a Fidesz más vezetőinek nyilatkozataira reagálni – mondta Horn Gyula, az MSZP elnöke. (Orbán úgy nyilatkozott ugyanis, hogy hibát követtek el a parlamenti pártok, mert két év után kiengedték a karanténból a szocialista pártot.) Horn annyit megjegyzett: bízik abban, hogy a fiatal demokratáknak még sok idejük lesz a lehiggadásra. · A gazdasági helyzet sokkal rosszabb, mint ahogy azt a koalíció beállítja, s még katasztrofálisabban alakulhat a költségvetési hiány – mondta Orbán Viktor. Ezért a Fidesz elnöke szerint a korábbinál is nagyobb szükség lehet egyfajta Moncloa-paktumra, amelynek – optimális esetben – meg lehetne nyerni a baloldalt akár ellenzékben is, valamint a szakszervezeteket.


1998
Suchman Tamás volt privatizációs miniszter a Tocsik-per tárgyalásán kijelentette, hogy a sajtó és az ellenzék „politikai hisztériakeltése miatt több tíz milliárd forintos kár érte az országot”, majd így fogalmazott: „ezért nehéz erkölcsileg feldolgoznom, hogy ezzel a csapattal most nem a helyemen vagyok, hanem itt, a bíróságon”. A leváltott magánosítási miniszter vállalhatónak mondta a belterületi földekért az önkormányzatoknak juttatandó állami pénzek körüli döntéseit. Természetesnek tartotta, hogy a tanácsadó alkalmazása pluszpénzbe kerül, de ahogy fogalmazott, „hű maradtam a magam bolsevik módján elveimhez, és ezért a tízszázalékos sikerdíjat soknak tartottam, ha ezt időben tudom, másként alakul ez a történet”.


2002
Kövér László a Fidesz 14. születésnapján azon véleményének adott hangot, hogy most sokkal több vesztenivalójuk van, mint valaha is volt az életben. „Ma már mindannyian pontosan tudjuk, amit akkor nem egészen pontosan tudtunk, vagyis hogy miért hoztuk létre a Fideszt. Nagyjából azért, hogy ott tartsunk ma, ahol tartunk” – fogalmazott Kövér László. · Az egyház nem kötelezi el magát egyetlen párt mellett – így kezdődik az a kiadvány, amelyet több helyütt osztogattak húsvétkor az ünnepi istentiszteleten részt vevőknek. A szöveg az MSZP-t a kommunista párt természetes utódjának nevezi. A liberálisokkal pedig egyebek mellett az a baj, hogy „hazánkban is többször durván megsértették a vallásos meggyőződést vallókat”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.