Korábban a négy parlamenti párt egyetértett abban, hogy az Országos Választási Bizottság (OVB) állásfoglalásának függvényében akár rendkívüli parlamenti ülést összehívva módosítsák a választójogi törvényt a visszaélések minimalizálása céljából. Bár Szigeti Péter, a választási bizottság elnöke is úgy vélte a testület tanácskozása után, hogy „a hibátlan megoldást” a jogszabály módosítása jelentené, erre valószínűleg már nem kerülhet sor.
Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese lapunknak kifejtette, hogy pártja szerint az OVB a nyitott kérdésekben nem látja indokoltnak a változtatást, amit a szocialisták tudomásul vesznek és tiszteletben tartanak, ezért nem is kezdeményezik, nem tartják szükségesnek és lehetségesnek a rendkívüli ülés öszszehívását. Felvetésünkre, hogy Szigeti éppen ellenkező tartalmú nyilatkozatot tett, a politikus elmondta: nem kívánja kommentálni az OVB elnökének szavait. A szocialisták elnökhelyettese ugyanakkor hangsúlyozta: a választójogi törvény esetleges módosítása azt jelentené, hogy a hét végén a tengerentúlon már megkezdődő külképviseleti szavazásokon más szabályok érvényesülnének, mint Magyarországon, amit az MSZP aggályosnak tart. Az OVB elnöke egyébként „elképzelhetőnek” nevezte, hogy a külképviseleteken részben más szabályok szerint történjen a szavazás.
A Fidesz szerint az OVB állásfoglalásával csak „fél megoldás” született, a csalások megakadályozásának teljes garanciáját kizárólag a törvénymódosítás jelentené. – A Fidesz, alkalmazkodva az előállt helyzethez és továbbra is reális veszélynek tartva a láncszavazásos csalás elkövetését, felkéri a választópolgárokat, ügyeljenek rá, hogy szavazólapok semmilyen módon ne kerülhessenek ki a szavazóhelyiségekből – olvasható Nyitrai Zsolt kampányfőnök-helyettes közleményében.
Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője szerint is felesleges összehívni a parlamentet, már csak azért is, mert mire hatályba lépne a törvény, már vége lenne a választásoknak. A rendkívüli ülésen a pártok javasolták volna, hogy a szavazólapokat az urnába helyezés előtt mindkét oldalon hivatalos pecséttel jelöljék meg, ne használjanak borítékokat, illetve a szavazatszámláló bizottságok tagjai ne használhassanak jeltovábbító eszközt.

„Ő adja az erőt, a mosolya a szemében az akarat” – szülei mindent megtesznek a halva született Nolináért