A múlt átöltözve, újracsomagolva akar visszalopakodni. Ezt Orbán Viktor, a Fidesz elnöke mondta pártja Kossuth téri, A magyar szolidaritás napja elnevezésű nagygyűlésén. A politikus a vasárnapi választáson való részvételre buzdított, azt üzenve hallgatóságának: „Ébresztő!” A Fidesz tájékoztatása szerint több mint másfél millió ember gyűlt össze a Parlamentet övező téren és a környező utcákban. A csaknem háromórás rendezvény végén felszólaló Orbán Viktor az elsők között emlékezett meg azokról, akiknek otthonát az árvíz fenyegeti. A magyar szolidaritás nevében arra kérte az ország állampolgárait, hogy segítsenek, ahol tudnak.
Beszédében a pártelnök kiemelte, ma azt látjuk, hogy vannak dolgok, amelyek újra és újra megpróbálnak beférkőzni az életünkbe. Egy hasonlattal érzékeltette: a múlt új ruhába öltözik úgy, mint amikor újracsomagolunk egy régi árut. – Mi bedőlünk – folytatta a hasonlatot –, és amikor otthon kicsomagoljuk, kiderül, ugyanolyan hitvány, mint a régi volt. Ma újra el akarják nekünk adni a XX. századot – mondta. A nagygyűlés résztvevői hangos pfujolásba kezdtek, amikor Orbán – Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hirdetésére utalva – arra hívta fel a figyelmet, hogy az utóbbi időben hatalmas, toronyházakat is beborító arcképek, több kilométerről látható papírszobrok néznek ránk. Olyan szobor ez szerinte, amit valaki még életében saját magának állíttatott a saját maga iránti nagyrabecsülése jeléül. – Egy ma élő ember papírszobra, nagyobb mint amekkorát Sztálin, Mao Ce Tung vagy Kim Ir Szen állíttatott magának – jegyezte meg, hozzátéve: ebben az egy dologban világelsők lettünk az elmúlt négy évben, hiszen ekkora szobra talán még a fáraóknak sem volt. Megítélése szerint ez világos jele annak, hogy valami elszabadult, „kiáltó jele annak, hogy lázad a szoborpark”. A múlt szobraira utalt ezzel, akiket 1990-ben sikeresen eltávolítottunk. Orbán szerint ezt igazolja az is, hogy ma már a diktatúra legmagasabb döntéshozóit egy nevezőre hozzák a demokrácia megteremtésében kimagasló érdemeket szerzett személyekkel a március 15-i kitüntetésekkor, így csúfolva meg az ’56-os forradalmat, a rendszerváltást, március 15-e szabadságszellemét. Mint mondta, a múlt szobrai kiszabadultak a múzeumból és a város felé tartanak, „jönnek akik eladósították, csődbe juttatták az országot, akik nem viseltek el más véleményt, mint a sajátjukat, akik idegen hatalmakat szolgáltak a magyarok ellenében, akik hallani sem akartak szabad választásokról, demokráciáról, akik sohasem mondták meg az embereknek az igazságot, akik lelkiismeret-furdalás nélkül uszították a magyart a magyarra, és akik lesötétített limuzinokban jártak, miközben a szegénységről sajnálkoztak”. Orbán azt kérte, sose feledjük el, a legnagyobb szobrot mindig azok állították maguknak, akik lélekben a legkisebbek. Mindazoknak, akik valaha támogatták a demokratikus ellenzék ügyét azt üzente a Fidesz miniszterelnök-jelöltje: „Ébredjünk fel, vegyük észre, mi folyik itt már megint!” – Ébresztő, Magyarország! – hívta fel hallgatóságát, amely ezután zászlókat lengetve skandálta: ébresztő.
Orbán emlékeztetett, hogy a rendszerváltás idején az akkori demokratikus ellenzék, a fideszesek, az akkori SZDSZ-esek, az MDF-esek, a kisgazdák, a kereszténydemokraták és a szociáldemokraták különbözőségük ellenére egy dologban egyetértettek, mégpedig abban, hogy nem akarják visszahozni a múltat, a limuzinszocialistákat. A hét végi választás tétjéről a Fidesz elnöke azt mondta, hogy itt nem egy négyévente szokásos választásról van szó, „itt az ideje, hogy elhiggyük, ami eddig hihetetlennek tűnt: a szoborpark lázad a demokrácia ellen”. Ma már ott tartunk – kelt ki magából –, hogy terrorveszélyre hivatkozva akarják elültetni a lelkünkben a félelmet. Orbán az éppen egy évvel ezelőtt elhunyt II. János Pál pápának az akkor még kommunista Lengyelországban elhangzott szavait idézte: „Ne féljetek!” A politikus az összefogás fontosságát hangsúlyozva azt mondta, nem engedhetjük, hogy pártmunkásokból lett milliárdosok oktassanak ki bennünket demokráciából, munkából és becsületből. – Magyarország változásért kiált – hangoztatta, hozzáfűzve, hogy az eladósodást meg kell fékezni, a gazdaságot a saját lábára kell állítani, és el kell érni, hogy a becsületes munka tisztes megélhetést biztosítson. Mint mondta, a Fidesz készen áll arra, hogy az új Széchenyi-terv segítségével olyan, munkára épülő gazdaságot teremtsen, amelyben minden dolgozni vágyó magyar munkához jut. – Készen állunk arra, hogy a mai önző és kíméletlen állam helyett szolidáris államot teremtsünk, véget vetve annak, hogy a magyar állam nem a saját polgárai oldalán áll. Véget kell vetni a felelőtlenség korszakának. Készek vagyunk, hogy véghezvigyük a biztonságos kormányváltás programját – hangsúlyozta. Kiemelte, hogy az államkassza csőd közeli állapotban van, a forint labilis, sérülékeny, költségvetésünk romokban hever. Szavai szerint a Fidesz nemzetegyesítő programja a biztos megélhetést adó munkára, a saját otthonra, a szeretetet és nyugalmat biztosító családra épül.
Utalva az MSZP előző napi nagygyűlésén elhangzottakra, Orbán kijelentette: bár a szocialisták „nemet mondtak ránk, mi igent mondunk rájuk is, mert a mi szemünkben ők is elsősorban magyarok”. A választáson való részvételre buzdította hallgatóságát, a fiatalokat, a negyvenes éveikben járókat és az időseket egyaránt a Fidesz elnöke. Külön szólt azokról, akik fásultak, elfáradtak vagy betegek, szerinte „nekünk, országépítőknek” ezeket az embereket fel kell keresni, és kérni őket arra, hogy még egyszer vegyenek részt a választáson, adjanak még egy esélyt annak, hogy nemzeti kormánya legyen Magyarországnak, olyan, amely magyar szemmel nézi a világot, magyar fejjel gondolkodik, és magyar szívvel érez. – Hiszem, hogy április 9-én ismét meg fog szólalni a valóság. Ne feledjék, Sztálin szobra hatvanöt mázsa volt, egy egész birodalmi hadsereg állt mögötte, mégis sikerült ledönteni – hangoztatta Orbán Viktor, megjegyezve, hogy most csak egy papírszobrot kell a helyére tenni.
A Fidesz rendezvényén beszédet mondott Mikola István, a Szövetség miniszterelnökhelyettes-jelöltje is. Arra biztatott: együtt sikerülni fog. Hangsúlyozta, a Fidesz kormányra kerülése esetén nem adja el a kórházakat, az egészségügy nem lesz fizetős. „El az enyveskezekkel!” – mondta, hozzátéve, hogy az egészségügyi közvagyon, nem lesz ingatlanspekuláció áldozata.
Schmitt Pál, a Fidesz alelnöke több más mellett az első szavazók négyszázezres táboráról szólt, hangsúlyozva, hogy a fiatalok jelentősen befolyásolhatják, akár el is dönthetik a vasárnapi szavazás eredményét, a nemzet sorsát. A Fidesz három prominense, Áder János frakcióvezető, Pokorni Zoltán alelnök és Kövér László, az országos választmány elnöke együtt lépett a Kossuth téri színpadra, a közönség nagy tapsától kísérve. A 46 éves pápai gyerekként bemutatkozó Kövér László azt kérte, „legyen úgy, mint régen volt”, Áder pedig arra figyelmeztetett, hogy jövő héten vasárnap a szavazáskor kell elegen lenni. Pokorni az ismert sorokat idézve arra biztatott: „Ez a tér, ez a város, ez a föld a miénk is, és ezt mondjuk el nekik is!” A Néprajzi Múzeummal szemben felállított színpadon számos neves közéleti személyiség, művész és politikus foglalt helyet.

Fontos változást jelentett be a BKK a 3-as villamossal kapcsolatban