Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 04. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990
Csak nyolc-tíz helyi újság kiadása felelne meg gazdasági elképzeléseinknek – nyugtatta meg a Népszabadság olvasóit Bayer József, az Axel Springer Budapest igazgatója. A lapkiadó azután nyilatkozott, hogy kirobbant az MSZP– Springer-botrány. Több, az MSZP tulajdonában lévő megyei újság szerkesztősége ugyanis „átállt” a Springerhez, miközben a szocialista párt vezetői tagadták, hogy eladták volna a lapokat. Bayer elismerte, 85 százalékban a Springeré a cég, a többi 15 százalék magyar tulajdonosoké. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége úgy látta: a történtek arra utalnak, hogy az állampárt utóda nem tett eleget vagyonelszámolási kötelezettségének, és az MSZP nem tudta eloszlatni azokat az aggályokat, hogy az üzletben valamilyen módon anyagilag is érdekelt.


1994
A Magyarországi Szociáldemokrata Párt nem marad parlamenti mandátum nélkül – jelentette ki Király Zoltán pártelnök. A szervezet országos listáján Király után Kapolyi László áll, s ott találjuk Borbély Endre alelnök, Borsik János, Vadász János szakszervezeti vezetők, valamint Láposi Lőrinc nyugalmazott rendőr tábornok nevét. Király egy sajtótájékoztatón azt fejtegette: egy MSZP– SZDSZ-koalíció kialakulása a legvalószínűbb a választások után, de hogy a páros kikkel egészül ki, az ma még nem határozható meg. · Tőkéczki László történészt, az ELTE bölcsészkarának docensét nevezték ki a Valóság című folyóirat főszerkesztőjévé. Az előző vezetés: Lázár István főszerkesztő és Sükösd Mihály főmunkatárs nyugdíjazásáról már korábban értesült a közvélemény.


1998
Elítélte a Pécsi Városi Bíróság az Energol Rt. két igazgatóját, mivel verőlegényeket bevetve erőszakot alkalmaztak egy másik cég vezetői és dolgozói ellen. F. Attila 5 és fél év, D. Gábor 1 év 8 hónap börtönt kapott. Az ügyet különleges biztonsági óvintézkedések mellett tárgyalták, mivel a szereplőket többször megfenyegették. · Az átvilágítóbírák megállapították, hogy Horn Gyula kormányfő, Gál Zoltán házelnök, valamint Medgyessy Péter, Csehák Judit, Nyers Rezső, Szűrös Mátyás érintett az ügynökügyben. A Magyar Nemzet közölte: Simon Imre volt szocialista honatya lemondott mandátumáról, törvényes határidőn belül nem élt keresettel a határozat ellen Vankó Magdolna. Lusztig Péter, Annus József és Gellért Kis Gábor esetében még nincs jogerős döntés.


2002
Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a rendőrség Szász András MSZP közeli vállalkozó, a Nádor ’95 Rt. vezetője ellen. Az üzletembert, aki a Horn–Kuncze-kormány idején kétes körülmények között részt vállalt a titkosszolgálatok számára történő lehallgatóberendezések beszerzésében, különösen nagy értékre elkövetett csalás bűntettével gyanúsítja az ORFK. · Illegálisan foglalkoztatott külföldiekkel gyűjttetett kopogtatócédulát az SZDSZ. A székelyföldi fiatalok februárban napi tízezer forintért ajánlószelvényeket kértek Zwack Péter számára. · Közvetlenül az országgyűlési választások előtt ingyenes különszámot ad ki a Népszava; a lapból félmillió példányt juttatnak el Szabó Zoltán és Filló Pál szocialista jelöltek választókerületeibe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.