1990
Csak nyolc-tíz helyi újság kiadása felelne meg gazdasági elképzeléseinknek – nyugtatta meg a Népszabadság olvasóit Bayer József, az Axel Springer Budapest igazgatója. A lapkiadó azután nyilatkozott, hogy kirobbant az MSZP– Springer-botrány. Több, az MSZP tulajdonában lévő megyei újság szerkesztősége ugyanis „átállt” a Springerhez, miközben a szocialista párt vezetői tagadták, hogy eladták volna a lapokat. Bayer elismerte, 85 százalékban a Springeré a cég, a többi 15 százalék magyar tulajdonosoké. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége úgy látta: a történtek arra utalnak, hogy az állampárt utóda nem tett eleget vagyonelszámolási kötelezettségének, és az MSZP nem tudta eloszlatni azokat az aggályokat, hogy az üzletben valamilyen módon anyagilag is érdekelt.
1994
A Magyarországi Szociáldemokrata Párt nem marad parlamenti mandátum nélkül – jelentette ki Király Zoltán pártelnök. A szervezet országos listáján Király után Kapolyi László áll, s ott találjuk Borbély Endre alelnök, Borsik János, Vadász János szakszervezeti vezetők, valamint Láposi Lőrinc nyugalmazott rendőr tábornok nevét. Király egy sajtótájékoztatón azt fejtegette: egy MSZP– SZDSZ-koalíció kialakulása a legvalószínűbb a választások után, de hogy a páros kikkel egészül ki, az ma még nem határozható meg. · Tőkéczki László történészt, az ELTE bölcsészkarának docensét nevezték ki a Valóság című folyóirat főszerkesztőjévé. Az előző vezetés: Lázár István főszerkesztő és Sükösd Mihály főmunkatárs nyugdíjazásáról már korábban értesült a közvélemény.
1998
Elítélte a Pécsi Városi Bíróság az Energol Rt. két igazgatóját, mivel verőlegényeket bevetve erőszakot alkalmaztak egy másik cég vezetői és dolgozói ellen. F. Attila 5 és fél év, D. Gábor 1 év 8 hónap börtönt kapott. Az ügyet különleges biztonsági óvintézkedések mellett tárgyalták, mivel a szereplőket többször megfenyegették. · Az átvilágítóbírák megállapították, hogy Horn Gyula kormányfő, Gál Zoltán házelnök, valamint Medgyessy Péter, Csehák Judit, Nyers Rezső, Szűrös Mátyás érintett az ügynökügyben. A Magyar Nemzet közölte: Simon Imre volt szocialista honatya lemondott mandátumáról, törvényes határidőn belül nem élt keresettel a határozat ellen Vankó Magdolna. Lusztig Péter, Annus József és Gellért Kis Gábor esetében még nincs jogerős döntés.
2002
Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a rendőrség Szász András MSZP közeli vállalkozó, a Nádor ’95 Rt. vezetője ellen. Az üzletembert, aki a Horn–Kuncze-kormány idején kétes körülmények között részt vállalt a titkosszolgálatok számára történő lehallgatóberendezések beszerzésében, különösen nagy értékre elkövetett csalás bűntettével gyanúsítja az ORFK. · Illegálisan foglalkoztatott külföldiekkel gyűjttetett kopogtatócédulát az SZDSZ. A székelyföldi fiatalok februárban napi tízezer forintért ajánlószelvényeket kértek Zwack Péter számára. · Közvetlenül az országgyűlési választások előtt ingyenes különszámot ad ki a Népszava; a lapból félmillió példányt juttatnak el Szabó Zoltán és Filló Pál szocialista jelöltek választókerületeibe.

Orbán Viktor: Ezért indulnak lejárató akciók Magyarország ellen