Nyugatra figyeltünk

A csütörtöki nagy lendület után kis lejtmenettel kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, ugyanakkor délutánra a mutató visszakapaszkodott a pozitív oldalra. Nem elhanyagolható forgalom mellett – a Mol-papírok főszereplésével – a BUX végül 23 560,85 ponton zárt. A pesti parkett befektetőinek hangulatára kedvezően hathatott a nyugat-európai optimizmus. Mindazonáltal a pesti piac zárása előtt pár perccel az európai és a tengerentúli indexek egyaránt zuhanórepülésbe váltottak.

Dénes Zoltán
2006. 04. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bizonytalan kezdés után szép lassan felfelé vette tegnap az irányt a Budapesti Értéktőzsde indexe. A napközben előző napi szintje körül mozgó mutató végül a kereskedés végi hajrában gyorsított be, s ezzel újabb, 121,57 pontos emelkedést produkált. Egyébként úgy tűnik, a visszaeséstől csak a kereskedés végét jelző gong mentette meg a Deák Ferenc utcai mutatót, ugyanis az utolsó percekben a nyugat-európai indexekhez hasonlóan erőteljes gyengülésbe kezdett a hazai index. A BUX végül 26 milliárd forintos forgalom mellett – 0,52 százalékos erősödéssel – 23 560,85 ponton zárt.
A vezető részvények – a Richter kivételével – a nyereséges oldalon fejezték be a kereskedést. A befektetők főként a Mol-papírokat keresték, s ebben két fontosabb tényező is szerepet játszott. Először is – a portfolio.hu tudósítása szerint – Zékány András, az ING elemzője a korábbi 24 500-ról 26 500 forintra emelte az olajipari papír célárfolyamát. A Mol csaknem 17 milliárdos forgalom mellett 1,2 százalékkal, 23 880 forintra drágult.
Magához tért a nap végére az OTP is, amely tegnapi bejelentés szerint megkapta a Gazdasági Versenyhivataltól az engedélyt a Dataplex Kft. százszázalékos tulajdonrészének megvásárlására. A bank a hazai informatikai szolgáltatási piacon tevékenykedő társaságot 5,1 milliárd forintért veszi át. A pénzintézet részvényei 0,5 százalékos előnnyel, 7579 forinton zártak. Emelkedéssel zárt még a Magyar Telekom is, részvényei 1,4 százalékkal 960 forintra drágultak. A Richter viszont kissé lejjebb ereszkedve, 45 295 forinton fejezte be a hetet. A BorsodChem 2,4 százalékkal 2370 forintra, az Egis egy százalékkal 32 400 forintra, az FHB pedig 0,6 százalékkal 1376 forintra ereszkedett. Javult viszont 6,7 százalékkal – 80 forintra – a Humet és 3,2 százalékkal 2894 forintra a Pannonplast.
Gyengült tegnap a forint a bankközi devizapiacon. Délután az eurót 267,70–267,80 forinton jegyezték, egy forinttal drágábban az előző napi, 266,75–266,80-as árfolyamnál. Az olajszektor felminősítése, illetve több társaság kedvező bejelentése ötéves csúcsokra tolta a nyugat-európai indexeket, amelyek azonban a nap végére erőteljes visszaesést produkáltak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.