Nem sikerül emelkedéssel zárnia a hetet a BUX-nak, elemzők ugyan a csütörtöki napon megjegyezték, hogy az egyhetes zuhanás nem a már megszokott formában zajlik. A szakértők rámutattak, hogy jelentős forgalom mellett napról napra egyre mélyebbre esik vissza az index. A külső hatások mellett a szakértők a hazai intézkedési terv eddigi elmaradását is indoknak vélték, amely a magyar piacot lefelé nyomta.
Tegnap a BUX a nyitás pillanatától kezdődően gyengült, napi mélypontját 22 152 ponton érte el, záráskor viszont 22 213 ponton állt, ami 2,28 százalékos visszaesésnek felelt meg. A 38 milliárd forintos forgalom nem volt meglepő, hiszen a Mol és az OTP papírjaiban látványos eladói nyomás keletkezett, de a piacot gyengítette a Magyar Telekom és az Egis is. Az olajipari cég részvényei 3,5 százalékkal, a pénzintézet papírjai 3,0 százalékkal, a távközlésiek 1,3 százalékkal zuhantak. Az Egis érdekes módon nem követte a Richter példáját, s 3,0 százalékkal lett olcsóbb korábbi áránál. A vezető részvények sorából valójában csak egyedül a Richternek sikerült némi pluszt kisajtolnia magából, a gyógyszergyártó papírjai 0,2 százalékkal drágultak feltehetőleg annak hatására, hogy a Deutsche Bank elemzője felminősítette a céget. Erősödött még az Inter-Európa Bank, a Synergon, a Phylaxia és a Démász is.
A bankközi devizapiacon megnyugodtak a kedélyek, a forint árfolyamában kialakult korábbi hullámzások lecsitultak, az euró a csütörtöki 265,20-as szintről viszszacsúszott a 263,20-as határ közelébe.
Kivárnak a befektetők. Meredeken, több mint másfél évi mélypontra csökkent a múlt hónapban a tágabb értelemben vett európai feltörekvő térség túlsúlyozottsága. A Magyarországgal kapcsolatos portfólióbefektetői hangulatról a JP Morgan elemzői a Londonban kiadott májusi felmérésben azt írták: a forintkonstrukciók általános alulsúlyozottsági pozíciója a május 17-i állapotot tükröző válaszok szerint stabilizálódott a nemzetközi portfóliókban. Mindazonáltal a költségvetés feszesebbre húzásával kapcsolatos derűlátást ellensúlyozza az a meggondolás, hogy Magyarország emelkedő folyómérleg-hiánya miatt továbbra is sebezhető a kockázatkerülési hajlam esetleges elhúzódásától.

Megkérdezték Ruszin-Szendi Romuluszt, hogy valóban dicsőítette-e Ukrajnát a NATO ülésein – videó