Ukrán kémbotrány: Magyar Péterig is elérhetnek a szálak

Meg kell vizsgálni Magyar Péter és a Tisza Párthoz köthető emberek szerepét az ukrán kémbotrányban, hiszen túl sok a véletlennek tűnő egybeesés. Nem mellékes az sem, hogy Magyar Péterék gondolkodás nélkül képviselik Ukrajna érdekeit Brüsszelben, és itthon is, fittyet hányva a magyarok érdekeire – mondta a Magyar Nemzetnek az ukrán kémbotránnyal kapcsolatban Georg Spöttle. A biztonságpolitikai szakértő szerint a mostani eset azt mutatja, hogy a Tisza Párt mögött álló erők nem riadnak vissza semmitől.

2025. 05. 14. 13:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy ukránpárti kormányt szeretnének Magyarországon az ukránok. Magyar Péter személyében most megtalálták azt az embert, aki korábban már teljesen ráállt a brüsszeli sínre, kompromisszumokat kötve hazája ellen Manfred Weberrel és Ursula von der Leyennel – mondta a Magyar Nemzetnek az ukrán kémbotránnyal kapcsolatban Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő.

Georg Spöttle, Magyar Nemzet, ukrán kémbotrány, ukrajna, Magyar Péter
Georg Spöttle szerint meg kell vizsgálni Magyar Péter és a Tisza Párthoz köthető emberek szerepét az ukrán kémbotrányban Fotó: Mirkó István

Mint korábban beszámoltunk róla: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter 2023. április 27-én mentette fel beosztásából Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot és kérte fel Böröndi Gábor altábornagyot a feladat ellátására.

Bár Ruszin-Szendi távozásának okát sokáig nem ismerhette meg a közvélemény, az utóbbi időben kiderült, hogy az altábornagy vezérkari főnökként kettős kommunikációt folytatott: míg jelentéseiben a magyar kormányzati álláspontot tükröző háborúellenes narratívát jelenítette meg, 

a NATO ülésein valójában Ukrajna-barát álláspontot képviselt, sőt felszólalásait a „Slava Ukraini!” (Dicsőség Ukrajnának!) kifejezéssel zárta.

Miután napvilágot látott az erről szóló videó, Magyar Péter közzétette múlt csütörtökön az általa csak az „Orbán-kormány őszödi beszédeként” emlegetett felvételt, amelyen a honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf arról beszél, hogy szakítanak a jelenlegi béketevékenységeikkel, és egy ütőképes hadsereget hoznak létre.

 

Ukrán kémbotrány: az időzítés nem lehet véletlen

A történet azért is különösen érdekes, mert a hangfelvétel nyilvánosságra kerülése után egy nappal az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) bejelentette: két Magyarországnak dolgozó kémet fogtak el, akiknek feladata volt többek között az ukrán csapatmozgások megfigyelése Kárpátalján. 

Így fogták el az egyik ukrán kémet Budapesten Fotó: Hatlaczki Balazs

Még ugyanaznap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet Ukrajna magyarországi nagykövetségéről.  

Tegnap Orbán Viktor Ukrajna miatt összehívta a Védelmi Tanácsot is. Ma pedig az is kiderült, hogy Magyar Péter együtt húsvétozott az ukrán nagykövettel. Georg Spöttle szerint az időzítés nem lehet véletlen.

Brüsszelnek és az ukrán vezetésnek az lenne jó, ha Magyar Péter kerülne hatalomra. Magyar Péter megvalósítaná Brüsszel és Kijev álmait

–  fogalmazott a biztonságpolitikai szakértő. Mint kifejtette, gazdasági szempontból Magyarország számára biztosan tragédia lenne, ha egy ilyen szinten fogott ember kerülne hatalomra. A keleti országokkal való kereskedés intenzitása megváltozna, és az orosz nyersanyagról való leválás térdre kényszerítené a magyar gazdaságot, Ukrajna uniós csatlakozása pedig szíven ütné.

 

Miért ült össze a nemzetbiztonsági bizottság?

Georg Spöttle elmondta: ki kell deríteni, hogy az ukránok pontosan hány embert is küldtek Magyarországra. Szerinte meg kell vizsgálni Magyar Péter és a Tisza Párthoz köthető emberek szerepét, hiszen gondolkodás nélkül képviselik Ukrajna érdekeit Brüsszelben és itthon is. 

Kocsis Máté a nemzetbiztonsági bizottság ülése után elmondta: jelenleg is zajlik Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnök ukrajnai kapcsolatainak vizsgálata

A szakértő szerint meg kell nézni, hogy

  • a Tisza Párt EP-képviselőinek van-e bármilyen öszefonódása az ukrán titkosszolgálatokkal,
  • és hogy Ruszin-Szendi Romulusznak milyen kapcsolatai vannak Ukrajnában.
  • Meg kell vizsgálni szerinte, hogy ezek mennyire aktívak az SZBU vagy az ukrán hadsereg, kormány felé.

– Ha ezek közül valamelyik bebizonyosodik, az óriási nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára – fogalmazott a szakértő. Georg Spöttle kifejtette: nem küldtünk fegyvereket, sem katonákat Ukrajnába, csak humanitárius segélyt. Befogadtunk körülbelül másfél millió embert, akik egy része továbbment Nyugat-Európába, a másik része itt maradt.

Az ukránok részéről egy köszönöm sem hangzott el emiatt. Közben ráadásul minden eszközzel azon vannak, hogy megnehezítsék a kárpátaljai magyarok életét.

A magyar álláspont az, hogy békére kell törekedni, a globalista erők és a háborún nyerészkedők ezt nem akarják – magyarázta. Georg Spöttle szerint érdemes figyelni a következő időszakban, hiszen a Tisza Párt mostani akciója arra enged következtetni, hogy a mögöttük álló erők nem riadnak vissza semmilyen eszköztől.

Borítókép: Kémbotrány (Fotó: Képernyőfotó)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.