Míg a tőkepiacon lassan konszolidálódik a helyzet, addig a devizapiacon a forint tovább gyengült. Tegnap a BUX megközelítette, sőt át is lépte a 19 ezer pontos határvonalat, majd végül 18 827,56 ponton zárt. A 63,98 pontos emelkedés nem túl meggyőző, ha figyelembe vesszük a tegnapi 19 249 pontos napi csúcsszintet, de több, mint a semmi – nyilatkozták befektetők.
A piac még mindig pesszimista, és nem lát kiutat a tartós növekedés felé. Ez abból derül ki, hogy a tőzsde forgalma tegnap sem mutatott magas értéket, alig haladta meg a 24 milliárd forintos szintet. 8,9 milliárd forint értékben született adásvétel a 0,6 százalékkal dráguló Molra, és 8,3 milliárdnyit költöttek a 0,9 százalékkal erősödő OTP-re a befektetők. Kisebb mértékű – 1,3 százalékos – áresést jelezett a Richter, míg a Magyar Telekom ára 2,1 százalékkal csökkent. Emelkedett a kis forgalmú részvényeket jegyző Bumix mutató kurzusa is: az index 45 pontos javulását az Egis, a Graphisoft és a BorsodChem drágulása segítette. A tőzsdei kereskedés után jelentette be a Graphisoft, hogy egyik meghatározó tulajdonosa 515 426 darab Graphisoft SE-törzsrészvényt 1780 forintos egységáron értékesített, majd azt újra megvásárolta.
A bankközi devizapiacon a forint újabb történelmi mélypontra gyengült az euróval szemben. Az uniós deviza árfolyama 277,10 forintig emelkedett, és a BÉT zárásakor még a 277,50 forintos szintet is elérte. A forint széles sávban ingadozott. A befektetők továbbra sem elégedettek a 0,25 százalékos jegybanki kamatemeléssel. A forintra erőteljes spekulatív nyomás nehezedik, a piac résztvevői elkezdik beárazni a következő kamatemelést. A Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint a török líra után – éves szintű tízszázalékos gyengülésével – a magyar forint a világ harmadik leggyengébb valutája.

Összeül a mai napon a Nemzetbiztonsági Bizottság