Megremegtek a kezek az Európai Központi Bank kamatdöntése előtt, a befektetők erőteljes eladási megbízásaikkal napközben a BUX árfolyamát 20 ezer pont alá tolták. Nyitáskor 500 ponttal állt előző szintje alatt a magyar tőkepiaci indikátor, és napközben sem sikerült jelentős módon lecsökkenteni a veszteséget. A BUX 19 909 pontig zuhant vissza, majd zárásra
20 355,46 pontra korrigált, ez 499,05 pontos veszteségnek felelt meg. Az éves mélypontján záró indexről és az eseményekről az elemzők elmondták, hogy a török jegybank szerda esti, 1,75 százalékos kamatemelése és az Európai Központi Bank (EKB) várakozások szerint alakult 0,25 százalékos kamatráta-növelése pesszimizmust okozott a kelet-közép-európai piacokon és a nagyobb európai parketteken is. Az EKB elnöke, Jean-Claude Trichet a kamatemelést követve jelezte, hogy az EKB folytatni fogja az emeléseket, amennyiben a banknak a gazdasági élénkülésről és az inflációról adott prognózisa igaznak bizonyul. A pesti parketten 37,35 milliárd forintos forgalmat regisztráltak, a BUX gyengülését nagyban erősítette az OTP lejtmenete, de gyengítette még a Mol és a Richter is. A banki részvények öt százalékkal mérséklődtek, míg a nagyobbik gyógyszergyártó papírjai egyszázalékos lassulással zárták a napot. Az olajipari papírok 3,1 százalékos leértékelésen estek át. Miközben a vezető részvények többsége, sőt a piac nagyobbik része gyengülést mutatott, addig a Magyar Telekom az árfolyammozgásokkal ellentétesen haladt és 2,42 százalékkal erősödött. Javulóban volt még a Synergon, a Rába és a Démász is.
A bankközi devizapiacon az euró napközben 262 forint közelében mozgott, majd a BUX zárásakor 264 forintra erősödött. Szakértők jelezték, hogy a forint gyengülését az EKB kamatemelése mellett az okozta, hogy a magyar kormány a 8 százalékos államháztartásihiányemelkedést vár az idei évre. A mai napra 263–265 forint között várják az euró jegyzését, de a kereskedők hozzáfűzték, hogy sok tényezővel kell számolni.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére