Demszky Gábor elszomorító dolognak tartotta, hogy Budapesten „a politikusoktól feltüzelt” randalírozó, vandál tömeg rátámadt az alkotmányos rendet, az utca békéjét, a városlakókat védelmező rendőrökre. Emlékeztetett rá, hogy ötven évvel ezelőtt fordult elő utoljára ilyen helyzet – a távirati iroda szerint ezeket a szavakat intézte a főpolgármester ahhoz a 300 rendőrhöz, akik a budapesti zavargásokban sérültek meg. Demszky Gábor a főváros nevében 100-100 ezer forinttal jutalmazta meg a hatóság szolgálatteljesítés közben megsérült ötven munkatársát.
A főpolgármester utóbb maga is úgy vélhette, hogy nem szerencsés a zavargások résztvevőit az ötven évvel ezelőtti pesti srácokhoz hasonlítania. Néhány órával elhangzott mondatai után ugyanis pontosítást kért a távirati irodától – ennek a Magyar Távirati Iroda (MTI) helyt adott. Utóbbi nyilatkozatában már nem szerepel az a kitétel, amely az 1956-os forradalmárokat a múlt heti vandál események elkövetőihez hasonlítja. Az új nyilatkozatban már úgy fogalmazott, hogy „az elmúlt ötven évben csak békés tüntetések voltak Magyarországon”.
Az MTI kiadott hírei között – mint minden „hírgyárban” – hibásan is megjelenhetnek idézetek, információk. A távirati iroda – ha saját hibájából jelenik meg egy téves tartalmú anyag – a későbbiekben „Javítás” megjelöléssel közli a helyes idézetet vagy információt. Amennyiben a nyilatkozó – jelen esetben Demszky Gábor – kéri, hogy a korábban tőle közölt idézet helyén egy másik szerepeljen, úgy az „Pontosítás” címszó alatt jelenik meg. Ez esetben is így történt. A távirati iroda tudósítója tehát a tíz óra négy perckor közzétett hírben pontosan idézte Demszky azon mondatait, amelyben a főpolgármester ’56 hőseit egy kalap alá vette a köztörvényes bűncselekményekkel vádolt randalírozókkal. Demszky nem kért bocsánatot kijelentéséért, inkább teljesen ellenkező tartalmú nyilatkozattal „pontosította” korábbi kiszólását.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
