Már csak a környező utcákban talált helyet az érdeklődők egy része szombaton kora este. Sokan arról számoltak be, hogy a rendőrök felszabadultabbak voltak, sőt szombaton a demonstrálók ellátói 24 rendőrnek adtak vacsorát a kivezényelt osztag parancsnokának beleegyezésével.
A demonstráción Schmitt Pál a békés tüntetés mellett szólalt fel. A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke beszédében kitért az önkormányzati választásokra, melyek most szerinte népszavazást is jelentenek: a magyarok a voksoláson a demokrácia, az igazság, a nyugalom és a béke mellett tehetnek hitet. Tőkés László királyhágó-melléki református püspök az Erdélyi Magyar Tanács állásfoglalását közölve szólította fel a miniszterelnököt a távozásra, „mert aki kurvának nevezi édes hazánkat, az nem maradhat hatalomban”. – Ki a vétkes: az, aki autókat gyújt fel, vagy az, aki egy egész országot, egy egész nemzetet tesz tönkre? – tette fel a kérdést, mire a tömeg egyértelmű hangadással az utóbbit ítélte el jobban.
Szűrös Mátyás együttérzéséről biztosította a hallgatóságot. A politikus – aki 1989-ben kikiáltotta a Magyar Köztársaságot – szerint azért nyerhetett a jelenlegi kormány májusban választásokat, mert Magyarországon sok a szegény ember, aki kilátástalan helyzete miatt könnyen bedől az ígéreteknek, és ezt használta ki a ma hatalmon lévő politikai erő. Felszólalásában Széchenyitől is idézett: „Minden nemzetnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel!” Ha Gyurcsány megmarad a helyén, az nemzet hibája lesz – tette hozzá Szűrös. – A magyar nép többsége lélekben itt van a téren – mondta Pozsgay Imre. Rávilágított arra az ellentmondásra, miszerint a kormány egyfolytában Európához akar közeledni, viszont a magyar nép önbecsülését próbálja eltiporni.
Szombat délután beszélt még annak a Budaházy Györgynek a húga is, akit a rendőrség a zavargásokban elkövetett cselekmények miatt köröz. Budaházy húga ártatlannak vallotta testvérét. Véleménye szerint a bátyja nyakába csak egy bűnbaktáblát akarnak akasztani. Később maga Budaházy arra kérte a rendőröket, hogy ne őt, hanem Gyurcsány Ferencet tartóztassák le, majd eltűnt a tömegben.
Hargitay András olimpiai bajnok úszó arról beszélt, Európa hazánkon röhög, mert a vezetőink hazudtak. Papp Lajos szívsebész szónoklatában arra mutatott rá: ölni már öltek kéjjel, de hazudni még senki sem hazudott kéjjel ebben az országban. Ezután Bayer Zsolt újságíró szólt az időközben tovább gyarapodó tömeghez. Mint mondta, két dologban hisz: egyrészt a köztársaságban és a demokráciában, másrészt abban, hogy Gyurcsánynak mennie kell. Kiemelte: a kormányfő örökre kiírta magát a demokráciából és a köztársaságból.
Később Sinkovics Vitai András a TV2 azon hazugságát idézte fel, miszerint a Kossuth téren Orbán-ellenes tüntetés lenne. Erre a tömeg válaszul hosszasan éltette Orbán Viktort. Toroczkai László, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom vezetője azt hangsúlyozta, forradalom van, és hogy a népharagért, amely a köztévé székházának ostromához és bevételéhez vezetett, egyedül Gyurcsány Ferenc a felelős.
Kerényi Imre színházi rendező azt húzta alá, hogy a megtévesztésen alapuló szerződés semmis, és az így szerzett kormányzati hatalom politikailag illegitim. Takács András, a tüntetést szervező Magyar Nemzeti Bizottság 2006 vezetője kiemelte: a kampánycsend idején is demonstrálni fognak.
Tegnap is zökkenőmentesen folytatódott a tüntetés a Kossuth téren, sokezres tömeg követelte a kormány lemondását.
Estére a szervezők a Kárpátia zenekart is meghívták a térre.
Világbajnok lett Amerikában egy magyar tűzoltó
