Vasárnap éjszaka
A szónokok az előzetes egyeztetések után a tér elhagyására kérték a résztvevőket. A szervezők és a hatóságok előzőleg megegyeztek abban, hogy biztonsági okok miatt a tűzszerészek hajnali kettőig átvizsgálják a területet. Ezután a tüntetők visszatérhetnek a megszokott helyükre. A szónokok között később vita támadt, mert a rendőrség a bejutást személyi motozáshoz kötötte, majd vaskordonnal kerítette körbe a területet, és felszólította bennlévőket a távozásra. A tömeg viszonylag békésen kivonult a kordon külső oldalára, azonban mintegy háromtucatnyi tüntető nem volt hajlandó elhagyni a területet. A rendőrség erre hivatkozva oszlatta szét a Kossuth téri demonstrációt, a teret később hermetikusan lezárták. A kiszorított tüntetők közül sokan úgy vélekedtek: néhány tucat provokátor miatt ürítették ki a teret, a valódi cél az volt, hogy a demonstrálók ne mutathassák fel a külföldi magas rangú vendégeknek az idegen nyelvű, Gyurcsány Ferencet bíráló óriás transzparenseiket.
10 óra, Nádor utca
A Kossuth térről előzőleg kiszorítottak, valamint a Kossuth téri 1956-os emlékműnél és Nagy Imre szobránál megemlékezni kívánók ellen rendőrattak indul a Nádor utcában felállított kordonnál. A rendőrök gumibottal támadnak a tömegre, köztük idős emberekre. Több embert kiemelnek, és elvisznek. A Parlament előtt az egyik biztonsági vezető azt mondja lapunk tudósítójának, hogy délután kettőre – amikorra az összes védett külföldi vezető távozik – megnyitják a Kossuth teret és környékét. A tüntetők által felállított sörsátorban most rendőrök pihennek, a sátrak megvannak a téren, de látható, hogy a holmikat szétdobálták.
11 óra, Szabadság tér
A rendőrök a Szabadság térről és a környező utcákból kiszorítják a tüntetőket és a megemlékezni vágyókat. Többeket a téren lévő Hazatérés templomába szorítanak be, ahonnan nem engednek ki senkit.
12 óra, Deák tér
A Nádor utcából a Roosevelt térre szorítottak és a közben érkező – zömmel ünnepelni vágyó – és a Kossuth teret megközelíteni nem tudó tömeg a Szent István-bazilikánál gyülekezik. A Kossuth tér közeléből a másik irányba, a Nyugati tér felé kiszorítottakat eddigre feloszlatták. A bazilikánál viszont időközben több ezerre gyarapszik létszámuk. A tömeg megindul a Deák tér, Astoria, Blaha Lujza tér útvonalon a Corvin köz irányába. A nemzeti és Árpád-sávos zászlók alatt vonulók között mindenféle korosztály megtalálható, zömmel jól szituált emberek. A rendőrök nem avatkoznak közbe. A tömeg közben több tízezresre duzzad, csatlakozik hozzájuk például a lengyelországi Poznanból érkezett küldöttség is. A vonuló emberek a már ismert kormányellenes jelszavak – például „Gyurcsány, takarodj!” – mellett többek között azt kiabálják: „56, 56!”, „Aki magyar velünk tart!”, „Gyertek velünk!”, illetve hogy „Amnesztiát!”
13 óra, Corvin köz
A tömeg rendben, károkozás vagy erőszakos cselekmények nélkül megérkezik az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik legendás helyszínére. A Corvin közben éppen ekkor ér véget az Igazolt Magyar Szabadságharcos Világszövetség megemlékezése, a szervezet zászlót adott Havril Andrásnak, a Magyar Honvédség vezérkari főnökének. Közben 80–100 motoros érkezik, akik a 301-es parcellánál emlékeztek meg. Őket nagy ováció fogadja. Felszólal Wittner Mária, a forradalom hőse, fideszes országgyűlési képviselő, és arra kéri az embereket, ne menjenek a Kossuth térre.
14 óra, Corvin köz
A tömeg marad a Corvin köznél, bár folyamatosan elhangzanak olyan felkiáltások, hogy induljanak vissza a Parlament elé. Két régi Csepel teherautó érkezik az 1956-os alapítvány rendezvényére. A platójukon zászlót lengető emberek, köztük volt forradalmárok, akik szintén kormányellenes jelszavakat skandálnak. A Kormányszóvivői Iroda kiad egy közleményt, amelyből kiderül: a Kossuth tér lezárása „biztonsági okokból” fennmarad. Az estére tervezett programot csak a televízióból lehet figyelemmel kísérni.
14.30, Bajcsy-Zsilinszky út
Délután fél három környékén a Corvin téri megemlékezés résztvevői az Astorián, az Erzsébet téren és a Bajcsy-Zsilinszky úton keresztül indulnak a Parlamenthez. A Bajcsy-Zsilinszky út és az Alkotmány utca kereszteződésénél már rendőrsorfal várja őket. A gyalogsági egységeket könnygázvető ágyúval felszerelt terepjáró és két vízágyú is kíséri. A tüntetők háromnegyed négy körül elfoglalnak egy megállóban veszteglő 15-ös autóbuszt, majd a járművet keresztbe fordítják a Bajcsy-Zsilinszky úton, barikádként vonva azt maguk elé. A következő egy órában a rendőri alakulatok folyamatosan szorítják a tömeget az Erzsébet tér irányába. Az Erzsébet téren több tüntető a Fidesz hivatalosan bejelentett rendezvényére kihelyezett kordonokat felszedi, és a rendőrségi menetoszlop elé újból felvonja. A rendőrök mindeközben gumilövedékkel, könnygázzal, vízágyúval, a tüntetők megjelölését célzó festékszóróval és szűnni nem akaró ütlegeléssel oszlatják a tömeget. Többen megsérülnek. Később lapunk, a Hír Tv, az Echo Tv egy-egy munkatársát, Bencsik Andrást, a Demokrata főszerkesztőjét és Révész Máriuszt, a Fidesz volt szóvivőjét is eltalálja egy gumilövedék.
16.30, Dohány utcai zsinagóga
Súlyosan sérült férfi jelenik meg fél öt tájban a zsinagóga környékén. Elmondása szerint sebesüléseit az Alkotmány utcában a rendőrökkel történt összecsapás során szerezte. Combján egy öt centiméter átmérőjű kör alakú izomroncsolt seb látszik, ugyanilyen sebe van a bal hóna alatt is, nem messzire a szívtől. A tömegben lincshangulat alakul ki, mert nem lehet tudni, éles fegyvertől vagy gumilövedéktől származott-e a férfi sebesülése. Később a hírforrások azt valószínűsítik, hogy gumilövedékről van szó.
17 óra, Deák tér
A Deák tér és a Madách tér között a tüntetők beüzemelik a díszletként kihelyezett tankot, valamint egy páncélozott autót és egy teherautót tolnak ki a kereszteződésbe – eltorlaszolandó a rohamozó rendőrök útját. Vannak, akik utcaköveket is felszednek és barikádépítésbe kezdenek. A legdrámaibb esemény az, amikor kirakják a Városháza parkból származó embermagasnyi betűkből a Szabadság szót keresztbe az úton, barikádként. A rendőrök nagyon erős könnygázzal folyamatosan lövik a tüntetőket, helikopterek köröznek, dübörögnek az égen.
18 óra, Deák tér, Károly körút
A Fidesz Astoriánál tartott tömegrendezvényének végeztével sokan a néhány száz méterre lévő Deák tér felé indulnak haza, ahol akaratlanul a tömeget ütlegelő, könnygázgránátokkal lövő rendőrökbe ütköznek. Tudósítónk beszámolója szerint a rendőrök válogatás nélkül ütik-verik a Fidesz-gyűlésről távozókat, köztük időseket, nőket, akik közül sokan megsérülnek. – A békés ünneplők hazaindulását akadályozza a rendőrség – számol be érdeklődésünkre a Fidesz női tagozatának egyik alelnöke egy Károly körúti OTP-pénzkivevő fülkéből este fél hétkor. Ide, illetve a körúti kapualjakba menekülnek az emberek, a rendőrök könnygázáradattal igyekeznek megtisztítani a Károly körutat az emberektől. A százezres tömeg sem a Kálvin, sem a Deák tér irányában nem tud hazatérni. A Fidesz-szimpatizánsok sokasága felháborodásában úgy dönt, mégsem tér egyelőre haza.
19 óra, Astoria
Már az Astoriáig szorítják a tüntetőket a rendőrök. A demonstrálók három részre szakadnak: nagyobbik részüket a Múzeum körút, kisebbiket a Rákóczi út vagy a Kossuth Lajos utca irányába „tolják”. A rendőrök az eddigitől eltérő típusú könnygázgránátot vetnek be, ami rosszullétet, hányingert okoz. A tüntetők folyamatosan azt skandálják: „ÁVH, ÁVH!” Immár válogatás nélkül támadják a korábbi Fidesz-gyűlés résztvevőit, este nyolckor is.
21 óra, Belváros
Tüntetők lezárják az Erzsébet hidat, közben az ország minden részéről Volán-buszokkal érkeznek a rendőrök, akik az egész belvárosban kíméletlenül, sokszor – megszegve a szabályokat – szándékosan fejre célozva lövik gumilövedékkel a demonstrálókat. Rengeteg vérző sérültet látni, több ponton, például a Rákóczi úton állóháború alakul ki, majd motorosok sietnek a tüntetők segítségére. Még este tíz óra felé is sok beszorított békés ember várja, hogy véget érjen a rendőrattak, és hazatérhessen a Fidesz-gyűlésről.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok