Mérsékelt emelkedés

Erős kezdés után nagy kilengésekkel – mintegy százpontos intervallumban – ingadozott tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A BUX mozgását főként az OTP- és a Mol-papírok befolyásolták, amelyek közül előbbinek sikerült megtartania előnyét, míg utóbbi a nap végére beesett a veszteséges oldalra.

Dénes Zoltán
2006. 10. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már nyitáskor igen magasra állították tegnap a befektetők a mércét a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index rövid idő alatt ugyanis 22 900 pont fölé emelkedett, vagyis mintegy 266 ponttal előző napi zárója fölé. A kereskedés folytatásában hosszú ideig e szint körül mozgott a fő indikátor, majd délután elkezdett ereszkedni. A BUX erős kezdésében jelentős szerepük volt a délelőtt még 21 155 forintra dráguló Mol-papíroknak, ám éppen az olajpapírok 20 700 forintra visszaesése okozta az index napi csúcsáról való visszaesését. A BUX végül – főként a nagy érdeklődést kiváltó OTP-papíroknak köszönhetően – 27 milliárdos forgalomban 0,7 százalékkal, 22 798 pontra erősödött. A bankpapír árfolyama több mint 15,6 milliárdos forgalomban 1,8 százalékkal, 7314 forintra javult. A vezető részvények közül emelkedéssel zárt még a nap végén felélénkülő Magyar Telekom, miközben a Richter a Molhoz hasonlóan becsúszott a negatív oldalra. A Magyar Telekom két százalékkal, 963 forintra drágult, a Richter pedig 0,3 százalékkal, 43 850 forintra süllyedt. Nem szerepelt jól a Richter kisebb szektortársa sem: az Egis árfolyama 0,2 százalékkal, 26 800 forintra csökkent. A CA-IB elemzője közel 14 százalékkal vette vissza a gyógyszertársaságok célárfolyamát a kedvezőtlen magyar és orosz változások miatt. A kisebb kapitalizációjú papírok közül 3,5 százalékkal, 389 forintra drágult az FHB, 4,4 százalékkal 1696 forintra emelkedett a Graphisoft, s 3,2 százalékkal 908 forintra javult a Graphisoft Park.
Tovább erősödött a forint árfolyama, amit főként a Federal Reserve keddi döntése segített. Az amerikai jegybank szerepét is ellátó szervezet szerdán változatlanul 5,25 százalékos szinten hagyta az irányadó kamat mértékét. A bankközi devizapiacon az eurót lapzártakor 260,50–260, 70 forinton jegyezték, szemben az előző napi 262,30/50 forintos árfolyammal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.