A játékokat 37 helyszínen rendezik meg Kína-szerte, ezek közül 31-nek a főváros, hatnak más város ad otthont: Csingtao, Hongkong, Tiencsin, Sanghaj, Senjang és Csinhuangtao. A munkálatok 2003 decemberében kezdődtek, és a tervek szerint 2007 végéig be is fejeződnek. A pekingi helyszíneket és sportlétesítményeket Csen Ping irodájának terepasztalán mutatta be.
Eszerint Pekingben tizenegy vadonatúj létesítményt emel a rendező ország, tizenegy már eddig is sportesemények helyszínéül szolgáló csarnokot, illetve stadiont újítanak fel, illetve kilenc kap teljesen új borítást. Az olimpiai eseményekhez felhasználják az Ázsia Játékok létesítményeit is. A pekingi helyszín központja az Olimpiai Erdő lesz, ezenkívül három nagyobb területen folynak az előkészületek: az egyetemi, a nyugati és az északi részek területein.
Az Olimpiai Erdő területére építik többek között a nemzeti stadiont, a nemzeti vízisport- centrumot, a vívócsarnokot, az íjászpályát, a hokipályát, a futáshoz és a lovagláshoz az olimpiai sportok pályáját, a teniszcentrumot és az olimpiai falut. Ezeket a világesemény után a tervek szerint megnyitják a nagyközönség előtt, illetőleg újabb sportversenyek, kiállítások és kulturális rendezvények helyszínéül szolgálnak. A létesítmények között egy mesterséges tó húzódik, amely madártávlatból egy kínai sárkánykígyóra emlékeztet.
Mindenek közül legfontosabb a 80 ezer állandó ülőhelyes Madárfészek, azaz a nemzeti stadion. A mérnöki csodaként emlegetett építményből közvetítik majd a világnak a nyitó- és záróünnepségeket, illetve itt zajlanak majd az atlétikai sportágak, valamint a futballmérkőzések is.
A nemzeti vízisport-központ, a Vízikocka majdnem 80 ezer négyzetméteres területén 6000 nézőnek jut állandó hely, amelyet az olimpia ideje alatt 11 ezer pótüléssel egészítenek ki. A csarnok mennyezetét és oldalát átlátszó kék borítással fedik be, amelyen különleges, aszimmetrikus buborékszerűségek domborodnak ki. Medencéiben helyet kap majd az úszás, a szinkronúszás, a műugrás és a vízilabda is.
A kínaiak részéről is óriási érdeklődésre számot tartó futball nem csak Pekingben kap helyet. Négy város – Tiencsin, Sanghaj, Senjang és Csinhuangtao – stadionjaiban szurkolhatnak a nézők a nemzeti csapatoknak, s míg Hongkong a lovaglásnak, a csingtaói kikötő a vitorlázás sportágaknak biztosítja a helyszínt.
Az olimpiai falu két héttel a megnyitó előtt nyitja meg kapuit. Körülbelül 16 ezer sportolónak és a nemzeti csapatok tagjainak szolgál majd lakhelyként a rendezvény alatt. De minden bizonnyal az újságíróknak sem lesz okuk panaszra. Az egymással szemben lévő sajtó-, illetve a televíziós, rádiós központ modern épületei a legmodernebb technikai eszközökkel segíti majd a munkájukat. Az olimpiára és az azt követő paralimpiai játékokra körülbelül 5500 akkreditált külföldi tudósítót és fotóriportert várnak a rendezők.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok