A zavargásokat Budaházy György elfogása váltotta ki, őt a Nemzeti Nyomozó Iroda Aradi utcai épületébe szállították, itt került sor az első összecsapásra. Lapzártakor még tartottak az összetűzések, akkor a Deák tér környékén.
A fővárosi önkormányzat Petőfi-szobornál tartott megemlékezésén tojással megdobálták és el is találták Demszky Gábor főpolgármestert. A politikust a biztonságiak végig esernyőkkel igyekeztek védeni. A Március 15. téren megjelent Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is, aki reggel a nemzeti lobogó felvonására adott engedélyt, majd a Múzeumkertben vett részt állami ünnepségen. A kormányfőt már a hermetikusan elzárt Kossuth téren is kifütyülték a fémkordonon kívül megjelent tiltakozók, ez történt a Nemzeti Múzeumnál is, ahol egyébként – a rendszerváltozás óta példátlan módon – nem mondott beszédet a kormány képviseletében senki sem, színészek, táncosok idézték fel 1848 hangulatát.
– Elkergethető a kormány, ha az emberek a Fidesz kezdeményezte népszavazáson egyértelműen kifejezik ellenállásukat a hatalom intézkedéseivel szemben – vélekedett Orbán Viktor, a Szövetség elnöke pártja az Erzsébet híd pesti hídfőjénél tartott megemlékezésén, amelyen legkevesebb kétszázezren vettek részt. A politikus a békében ünneplő tömeg előtt arról is beszélt, hogy ha a megkérdőjelezhetetlen népakaratnak a hatalom ellenszegül, onnantól kezdve nem hivatkozhat sem a törvényre, sem az alkotmányra, „csak futhat”. A volt miniszterelnök szerint kizárólag a Gyurcsány-kormány a felelős az ország válságos állapotáért, a pénzbehajtásért, a rendőri brutalitásért és az utcai zavargásokért.
Gyurcsány Ferenc a Művészetek Palotájában mondott rövid beszédet, letegezve az egész országot és az itt élőket. A miniszterelnök az összetartozás fontosságáról beszélt, hogy életkortól, anyagi helyzettől, lakóhelytől, vallási nézettől, értékrendtől, nemi hovatartozástól és ízléstől függetlenül magyarként összetartozunk. Úgy vélte, nem a március 15-i forradalom és szabadságharc miatt felülmúlhatatlan mindaz, ami 1848-ban történt, hiszen már előtte készen volt minden, ami nagyszerű volt benne, ez pedig a törvényhozás reformja volt.
Részletek a 2–4., Orbán Viktor beszéde
a 6., vezércikk a 7. oldalon

Kiderült, ki lesz Gyurcsány Ferenc utódja