Ben Shapiro az a konzervatív médiaharcos, aki nem hátrál meg

Ben Shapiro neve mára fogalommá vált az amerikai jobboldalon: közéleti kommentátor, médiaszereplő és üzletember, aki nemcsak beszél az értékeiről, de aktívan cselekszik is. Ben Shapiro kíméletlen logikával és szikár érveléssel száll szembe a baloldallal – és egyre többen figyelnek rá Európában is, különösen Magyarországon.

2025. 05. 14. 11:40
Ben Shapiro: influenszer, riporter, médiatulajdonos
Ben Shapiro: influenszer, riporter, médiatulajdonos Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ben Shapiro az amerikai jobboldal kiemelkedő alakja – influenszer, riporter, médiatulajdonos. Egyszemélyben provokatív megmondóember, rideg logikával érvelő, vitázó, riporter és médiastratégiai vállalkozó. Az amerikai jobboldal Bohár Dániele, akit YouTube-on több mint 7,2 millióan, X-en pedig 7,8 millióan követnek. Shapiro nézetei az igazán lényeges kérdésekben, amikkel a teljes konzervatív világ küzd, mint például a transzideológia, gyermekvédelem, illegális migráció, politikai korrupció, szinte teljesen egy hullámhosszon vannak a magyar jobboldal álláspontjával.

Ben Shapiro: influenszer, riporter, médiatulajdonos
Ben Shapiro: influenszer, riporter, médiatulajdonos
Fotó: AFP

Ben Shapiro 17 évesen robbant be a köztudatba

Ben Shapiro fiatalon robbant be az amerikai közéletbe: 17 évesen kezdett publicisztikákat írni, majd húszéves korában már országos ismertségű jobboldali kommentátor lett. Jogot végzett a Harvardon, de hamar rájött, hogy nem ügyvédnek való. Már fiatalon híres lett villámgyors beszédtempójáról és könyörtelen vitastílusáról, amivel sok baloldali vitapartnert zavarba hozott – és amivel hamar közönségkedvenc lett a konzervatív fiatalok körében.

A Daily Signalon megjelent cikkében kíméletlenül nekimegy a Demokrata Párt külügyi alvállalkozójává lett USAID-nek, szerinte mára nem más, mint egy adófizetői pénzből működő baloldali propagandagépezet. 

A szervezet világszerte „progresszív” NGO-kat pénzel, amelyek genderideológiát, identitáspolitikát és baloldali aktivizmust exportálnak – mindezt amerikai közpénzből. Shapiro kiemeli: az USAID munkatársai 97 százalékban a Demokrata Pártot támogatják, így a politikai elfogultság nem véletlen, hanem tudatos befolyásgyakorlás. A Trump-adminisztráció végre belenyúlt a liberális méhkasba – vezetőket váltottak, projekteket állítottak le. Shapiro szerint ez nemcsak politikai korrekció, hanem egy régóta várt konzervatív visszavágás a „mélyállam” ideológiai offenzívájára.

Hasonlóan lépett a magyar kormány is, amikor elkezdte kivizsgálni és törvényalkotással fellépett az USAID hazai tevékenységével és a külföldi befolyásvásárlással szemben, hivatkozva a külföldi ideológiai beavatkozás elleni védelemre. 

Mindkét eset jól mutatja: az amerikai és magyar jobboldal egyaránt elutasítja, hogy közpénzből baloldali narratívákat exportáljanak – akár nemzeti határokon belül, akár kívül – írta az Alapjogokért Központ sajtóközleménye.

Korábban arról is beszámoltunk, hogy miután a Donald Trump elnök vezette új amerikai adminisztráció hadat üzent a USAID nevű állami szervezetnek, kiderült, ez a hálózat Magyarországon is óriási összegekkel pénzelt álcivil szervezeteket, médiamunkásokat és szerkesztőségeket a nemzeti kormány megbuktatásának céljával.

Borítókép: Ben Shapiro (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.