„Ne nevezzék ki Demcsákot”

Mélyen hallgatnak az MSZP képviselői a Demcsák Zsuzsa kormányszóvivői kinevezése kapcsán kipattant botrányról. Általános vélekedés, hogy a felelősség ebben az ügyben azokat terheli – céloznak Gál J. Zoltánra és Gyurcsány Ferencre –, akik pozícióba kívánják juttatni a televíziós riportert. A Fidesz felszólította a kormányt: ne nevezzék ki Demcsákot.

Munkatársainktól
2007. 03. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne nevezzék ki kormányszóvivőnek Demcsák Zsuzsát – ezt javasolja határozottan a Fidesz. Pokorni Zoltán alelnök felidézte az egykori televíziós riporternek a kisgyermekes szülőket kasztosító, a szegényektől elhatárolódó blogbejegyzését, amelyből szerinte kitűnik az érzéketlenség. Pokorni megemlítette: a leendő szóvivő férjének gyanús és kockázatos üzleti kapcsolatai is aggályosak. – Ez nem az a kép, amit a magyar kormánynak sugároznia kell – jegyezte meg. Hozzátette: ilyen előzmények után nagyon nehéz lehet hitelességet, részvétet, érzékenységet tanúsítania a szóvivőnek, ami minimális elvárás vele kapcsolatban. Úgy vélte, a felelősség ez ügyben Gyurcsány Ferencet terheli. A szóvivő személyének kiválasztása arról árulkodik, mondta, hogy a kormányfő a politikát bulvárműfajként, a szórakoztató iparág egyik eszközeként szemléli, ez az ő értékválasztása.
Gál J. Zoltán, akinek fejében megfogalmazódott a gondolat, hogy Demcsákból kormányszóvivőt farag, közölte, azok a közéleti szereplők, akik a kormány mellett teszik le voksukat, a radikális ellenzék céltáblájára kerülnek, a kormánynak egyetlen olyan tagja sincs, aki a radikális ellenzék vádjai alapján hozná meg személyi döntéseit. Köztudott, a Színes Bulvár Lap írta meg először, hogy Demcsák férje több cégen keresztül üzleti kapcsolatban állt Sz. István alvilági személlyel. Ő most előzetes letartóztatásban van több bűncselekmény mellett kettős gyilkosság megrendelésének, illetve bűnszervezet vezetésének, működtetésének gyanúja miatt.
– Nem ismerem Demcsák Zsuzsát, a férjét sem, a róluk szóló sajtóhírek valóságalapját nem ellenőriztem, nem tőlem származik a kinevezés ötlete, az kormányzati hatáskör, nem kívánok nyilatkozni – a lapunk által megkérdezett koalíciós politikusok többsége ilyen és ehhez hasonló nyilatkozatokkal kommentálta a Demcsákkal összefüggő híreket. Filló Pál szerint ugyanakkor „jó lenne olyan személyeket kinevezni kormányzati posztokra, akik környezetében minden rendben van”. Az MSZP-s képviselő úgy vélte, mérlegelni kell, hogy egy jelölés politikailag hoz-e a konyhára vagy sem, azt azonban nem tudta megmondani, ez esetben mi a helyzet. Közölte azt is, őt senki nem hatalmazta fel, hogy véleményt alkosson a kérdésben, úgy gondolja azonban, Demcsák „jól mutat a képernyőn, tehetséges hölgy”. Az MSZP-s Tóth Károlyt lírai hangulatban találtuk, a képviselő közölte: a szóvivővel kapcsolatban egy fontos követelmény van, hogy „a dolgok jó menetével szemben előtérbe helyezze a jó dolgok menetét”. Ezenkívül kifejtette: „az ember, tudjuk, gúnnyal arra támad, mit meg nem ért”. Hangsúlyozta, ő csak nemzetbiztonsági, biztonságpolitikai kérdésekben kompetens, nem feladata ez ügyben nyilatkozni.
Gulyás József (SZDSZ) szerint meg kell várni a C típusú nemzetbiztonsági átvilágítást. Hozzátette: ha igazolódnak a sajtóban nyilvánosságra került információk, minden bizonnyal nem lehet kinevezni Demcsákot kormányszóvivőnek, illetve a miniszterelnök felelőssége lesz, ha mégis. Bőhm András (SZDSZ) szintén úgy vélte: Gyurcsánynak kell viselnie a felelősséget, ha kinevezi Demcsákot. Szerinte ebben a felelősségben nem kell osztoznia az SZDSZ-nek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.