Súlyos népszerűségvesztést könyvelhetett el a legtöbb kormánypárti politikus április második felében – derül ki a Szonda Ipsos 1500 ember személyes megkeresésével készített közvélemény-kutatásából, amelyet a Népszabadság tett közzé tegnap. Miközben az MSZP–SZDSZ politikusai átlagosan 2-3 pontot veszítettek előző havi népszerűségükhöz képest, addig Gyurcsány Ferenc miniszterelnök megítélése hat pontot zuhant, és így már csak Molnár Lajos volt egészségügyi minisztert és Csurka István MIÉP-elnököt előzi meg a listán. Molnár megítélésében a diplomásoktól kezdve a fizikai munkásokig nincs markáns eltérés, és a lemondott tárcavezető munkásságát gyakorlatilag az egész társadalom negatívan ítéli meg. Az exminiszter még az egészségügyi és szociális szektorban dolgozók körében sem tudott szimpátiát kiváltani.
A táblázat első három helyét továbbra is a megszokott trió foglalja el: Dávid Ibolya MDF-elnököt (egy ponttal lemaradva) Szili Katalin házelnök és Sólyom László köztársasági elnök követi. A negyedik helyen Orbán Viktor áll, aki öt pontot javított korábbi megítéléséhez képest. A felmérés szerint a Fidesz elnökének népszerűsége leginkább az ötven év felettiek, az alapfokú és szakmunkás végzettségűek, valamint a vidéki városok szavazói körében emelkedett, mintegy 8-9 ponttal. Orbán után Göncz Kinga külügyminiszter, Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter és Gráf József földművelésügyi miniszter következik a sorban. Érdekesség, hogy a kormánypárti politikusok közül csupán az utóbbi kettő (Fodor és Gráf) tudott valamelyest javítani mutatóin a korábbi felméréshez képest. Őket Navracsics Tibor, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője követi a listán, aki négy pontot javított népszerűségi mutatóján. Ebben szerepe van annak is, hogy az ő megítélése a szocialista szavazók körében kedvezőbb, mint más fideszes politikusoké.
A kormánypárti politikusokat nem érhette meglepetésként a látványos népszerűségvesztés, hiszen a Szonda Ipsos múlt héten publikált közvélemény-kutatása arról tanúskodott, hogy tovább nyílt a Fidesz és a Magyar Szocialista Párt közötti olló, és amíg a legnagyobb ellenzéki párt a biztos pártválasztók körében 62 százalékon, addig az MSZP csupán 28 százalékon, az SZDSZ pedig 3 százalékon áll.
A teljes népességen belül is több mint kétszer annyian szimpatizálnak a Fidesszel (35 százalék), mint a szocialista párttal (16 százalék). A Népszabadság akkori beszámolója szerint a nagyobbik kormánypártot is sokkolták a közvélemény-kutatási adatok, bár már egy héttel korábban ismerték a felmérés eredményét. Elsősorban nem a számok döbbentették meg az MSZP-s politikusokat, hanem az, hogy pár hónappal korábban még azt hitték, annál már nincs lejjebb. A kormányhoz közeli lap információi szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-pártelnök és köre a tartós mélyrepülést ezúttal is „kommunikációs problémákra” vezeti vissza.

Megérkezett a magyar eper – ennyibe kerül idén a kedvenc gyümölcs