Bokros Lajos volt pénzügyminiszter, a Közép-európai Egyetem vezérigazgatója lemondott az MSZP Ésszerűség és Felelősség Platformjának (ÉFP) tiszteletbeli elnöki posztjáról – tudatta Kertész Krisztián elnök. Az elmúlt hónapokban több szempontból is vita volt Bokros és az ÉFP álláspontjai között. Kertész nyilatkozatában elismerte: az ÉFP a szocialista párton belül liberális reformplatformnak tekinthető, azonban nézeteik meszsze állnak az SZDSZ vagy akár Bokros Lajos szemléletétől. Az elnök szerint a legélesebb nézetkülönbség az egy- vagy több-biztosítós egészségügyi rendszer vitájában volt.
– Az ÉFP valamennyi egészségügyi szakembere egyhangúlag utasítja el a több-biztosítós rendszer bevezetését (például Schvarcz Tibor, Garai István Levente, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának tagjai, Pál Miklós, a dél-pesti kórház járóbeteg-ellátó részlegének igazgatója), azonban az ellenérveinkre Bokrostól vagy akár más liberális szakpolitikustól jószerivel semmilyen választ sem kaptunk – szögezte le Kertész Krisztián. Emlékezetes, a platform elnöke egy hete jelentette be, elutasítják a nyereségérdekelt társadalombiztosítási modell bevezetését. Kertész Krisztián a Magyar Szociális Fórum kerekasztalához intézett levelében jelezte, hogy az általa vezetett szocialista párti platform nevében aláírja azt az állásfoglalást, amely április 19-én vált ismertté Elutasítjuk az egészségügyi biztosítás reformjára vonatkozó javaslatot címmel.
Az állásfoglalást eredetileg mások mellett Gazsó Ferenc szociológus, Jánosi Gábor sebészorvos, Lányi András, az Élőlánc Magyarországért elnökségi tagja, Náray-Szabó Gábor, a Professzorok Batthyány Körének elnöke, Sipos József, az MSZP társadalompolitikai tagozatának tagja és Szabó Endre, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke jegyezte.
Bokros Lajos az SZDSZ színeiben vett részt a a lovasberényi koalíciós tárgyaláson.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el