Mint azt tegnapi számunkban jeleztük, délelőtt tízkor elmaradt a Ferencvárosi Torna Club rendes évi közgyűlése, mivel a négyezres tagság (a fele befizette az évi 12 ezer forintos tagdíjat, a másik fele a sportolók-sportvezetők egyesületi tagságából jött össze) nagyobbik része nem regisztráltatta magát határidőig az eseményre. Mint kiderült, 937-en jelentkeztek be, de közülük végül csak 291-en éltek szavazati jogukkal, s ültek ott délután fél egy előtt a népligeti kézilabdacsarnok küzdőterén felállított fehér műanyag székeken. A megismételt közgyűlést Dámosy Zsolt elnök nyitotta meg, köszöntve a múlt hét végén bajnoki címet nyert kézilabdás hölgyeket. Bemelegítésül egy küldött, bizonyos Kis Attila különösebb indoklás nélkül bejelentette, hogy bármi is történik, óvást emel az ügyészségen a közgyűlés határozatai ellen, majd a kötelező szavazások után jöhettek a napirendi pontok.
Az első, Dámosy Zsolt beszámolója egy órán át tartott. A szeptember óta regnáló vezető azt próbálta hosszasan megmagyarázni, hogy korábbi ígéreteinek miért csak a töredéke valósult meg. Mint mondta, hamar rá kellett jönnie, hogy tőke-erős befektető bevonására nincs esély (bár máshol azért ez sikerült…), s megfelelő kampány híján kudarcként élte meg a tagi rendszer bevezetését is. Maradt menekülési útként az Üllői úti ingatlan, mint elődeinek. Erről szólva kivonatosan beszámolt jelenlegi tárgyalásairól is. Három komoly lehetőséget említett: egy magyarországi ingatlanbefektetőt, amellyel közösen indulna a klub az ingatlantenderen; egy a futball rt. részvényei iránt érdeklődő hongkongi társaságot, amely megvette volna a részvények nyolcvan százalékát, valamint átvállalta volna a tartozást, ám mivel közben nevet változtatott, új bankgaranciákra van szükség; valamint az angol Premier League-ből most kiesett Sheffield United tulajdonosi körét, amely ingatlanfejlesztéssel foglalkozik, de a labdarúgó rt. is érdekli.
Konkrét számok nem hangzottak el, de vélhetően nem hallatszottak volna, mert a közben kerekedő hatalmas zivatar iszonyatos zajjal verte a csarnok tetejét. Így „esőszünetet” rendeltek el. Később aztán kezdődött a szavazás az elnökségről. A 12 tagú grémium tagságára 19-en kandidáltak, Albert Flórián tiszteletbeli elnök, valamint a sportigazgatóság két delegáltjának (Maglódi Lajos a kézilabdázóktól és Sike András olimpiai bajnok a birkózóktól kapott bizalmat) helye biztos volt. Fél öt után kiderült, kik tehát a maradék „kilencek” (a kapott szavazatok sorrendjében): Hermány Csaba, Takács Tibor, Sipos Jenő, Dámosy Zsolt, Rieb György, Kruj Iván, Balogh Ákos, Kassai György, Jakabházy László. A korábbi elnökségből kimaradt többek között a szurkolói csoportokat képviselő Boros Bánk Levente, s a bennfentesek azt is láthatták, hogy meggyengült Dámosy pozíciója. Ő maga is így gondolta: „Tiszteletben tartom a szavazás végeredményét, de nem vagyok elégedett vele, nem úgy alakult az elnökség összetétele, ahogyan én azt a leghatékonyabbnak láttam volna. A jelek szerint a tagság nem fogadta el az irányelveimet, visszatért a múlt. Bár tagja vagyok az elnökségnek, még alszom rá párat, hogy van-e értelme így elvállalni az elnöki posztot. Egyelőre közelebb állok ahhoz, hogy nincs.” Este kiderült, Dámosy nem alszik egyet sem a döntésre, a Sporttelevízióban bejelentette, hogy nem jelölteti magát.
S nagy kérdés, hogy a hétfői elnökválasztáson ki lesz a befutó, mert a posztra esélyesnek számító Sipos Jenő, a vám- és pénzügyőrség szóvivője sem akar elnök lenni.

Gyurcsány Ferenc lemond és elválik Dobrev Klárától