Dámosy Zsolt és az általa vezetett, nagyrészt az ő elképzelései mentén kialakult elnökség 2006. szeptember 27-én nagyjából kilátástalan helyzetben vette át az FTC irányítását. A helyzet az ismert tényeket tekintve jelentősen nem javult, a vezetőség fő érdeme tulajdonképpen annyi, hogy a klub nem szűnt meg.
Részsikerek természetesen voltak, vannak. Az MLSZ-szel szembeni pereskedés során sikerült bebizonyítani, hogy a labdarúgócsapatot tavaly nyáron jogellenesen zárták ki az NB I-ből, ennek azonban gyakorlati következményei nincsenek. Pontosabban talán az, hogy a szövetség beszüntette a Fradival szembeni hidegháborút, ennek jeleként az illetékes bizottság múlt héten megadta az első osztályú licencet. Csakhogy eközben a pályán távolodik a visszajutás: a hét végi bőcsi döntetlen és a tegnapi békéscsabai 4-0-s győzelem után három fordulóval a zárás előtt még mindig két pont a Nyíregyháza előnye, és ha ez nem változik, a Fradi-licenc jelentősége elvész. Marad az NB II.
Az elnök még jelöltként részletes kandidáló programot bocsátott a szavazók és a média rendelkezésére, ám a szponzori bevételekkel, a gazdasági tevékenységgel, egyáltalán a pénzügyekkel kapcsolatos akkori terveket ma idézni sem érdemes, mert elemeikben sem valósultak meg. Igaz viszont, hogy Dámosy és üzlettársai kölcsönök útján – a hivatalos formula konzorcium – életben tartották és működtették a klubot, pontosabban a futballszekciót, legutóbb pedig Huszti Szabolcs nevelési költsége címén vasaltak be a francia Metzen 76 millió forintot. Ha a pénz be is jön, a napi gondokat természetesen enyhítheti, de a hosszú távú megoldást – ugyancsak ellentétben a tavaly szeptemberben felvázoltakkal – ma már kizárólag az Üllői úti ingatlan értékesítésétől várják. Dámosyék e tekintetben valóban áttörést értek el a kormánnyal folytatott huzakodásban, hiszen elődeikkel ellentétben ők már tulajdonjogot kínálhatnak a pályázóknak. Az elnök erre alapozza azt a kijelentését, hogy augusztusra gazdag lesz a Ferencváros, de részleteket nem árul el senkinek.
Hogy ez miért baj? Idézzük azt a bizonyos, majd egy évvel ezelőtt született kandidatúrát: „Ha nem egy emberé a klub, hanem mindannyiunké, akkor elemi joga mindenkinek értesülni az egyesületben zajló eseményekről. Ha van jogom mindenki segítségét kérni, akkor kötelességem is mindenkit mindenről tájékoztatni.”
A segítségkérés pedig bizony megtörtént, a novemberben nyilvánosságra hozott rendes tagság intézményének bevezetésével, ami a mai közgyűlés előtt újabb feszültségforrást teremtett. Információink szerint mintegy kétezren fizették be 12 ezer forintos éves tagsági díjukat, ám a klub jogásza, a közgyűlés előkészítésében részt vevő Petró László elmondása szerint ennek a duplája a rendes tagok száma. Ez úgy lehetséges, hogy a korábbi alapszabály szerinti egyesületi tagok, vagyis a sportolók-sportvezetők tagsági viszonya sem szűnt meg, függetlenül attól, fizettek-e tagdíjat vagy sem. Ennek a megszüntetéséhez ugyanis külön kizáró határozat szükségeltetik, de ilyen valamiért nem született. Ez mindenesetre eddig nem kapott nyilvánosságot, többen tudni vélik, hogy a múlt szerdai elnökségi ülésen döntöttek így a tagok, maguknak szavazóbázist teremtendő.
A közgyűlést ma délelőtt tíz órára hívták össze, köztünk szólva talán szerencsésebb lett volna – már csak a vidéki rendes tagok miatt is – hétköznap helyett hét végére tenni az eseményt. Ezért vagy másért, de a négyezer tag közül körülbelül nyolcszázan regisztráltak március 31-ig, azaz ennyien rendelkezhetnek szavazati joggal. Mivel ez kevesebb, mint a tagok fele, az alapszabály szerint határozatképtelenség miatt – már a létszámtól függetlenül – megismételt közgyűlést kell tartani, ennek időpontja 12 óra. A tervezett napirendben nyolc pont szerepel, s új pont felvételére nincs lehetőség, szintén a tagság több mint a felének távolléte miatt. A 6. pont az elnökség tagjainak megválasztása, hiszen a Dámosy Zsolt vezette grémium kétszer négy hónapos mandátuma ma lejár. Elnökségi tagságra 19-en aspirálnak, s közülük kilencen futhatnak be, ugyanis egy hely Albert Flóriáné, kettő a klub sportigazgatóságáé. Ha feláll az elnökség, tagjai közül elnököt választ, már nem négy hónapra, hanem a tervek szerint négy évre.
Célja elérése érdekében Dámosynak azért nem ártana előállnia valami konkrétummal. Már csak azért sem, mert a szóbeszéd ellentétes szándékokról, szerveződésekről, koreai és brit befektetőjelöltekről is tud. Persze a régóta forgó Wallis mellett, vagy inkább annak ellenében.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére