Megkezdte a koalíciós lehetőségek felderítését a Skócia függetlenségére törekvő Skót Nemzeti Párt (SNP), amely a végleges eredmények alapján minimális előnnyel szerzett többséget az edinburgh-i törvényhozásban a csütörtöki választáson. A Munkáspárttal szembeni egyfős előnyével az SNP önállóan nem tud kormányt alakítani, a legvalószínűbb partnernek pedig a jelenlegi koalícióban is szereplő Liberális Demokrata Párt (16 mandátum) tűnik, ám a párt országos vezetője, Sir Menzies Campbell máris jelezte: koalíció alakítása csupán akkor jöhet szóba, ha a skót függetlenedési törekvésétől eláll az SNP, amely e kérdésben 2010-ben kíván népszavazást kiírni. A partnerjelöltként szintén szóba jöhető zöldek nem zárkóznak ugyan el az SNP által megígért függetlenségi népszavazástól, ám e csoport mindössze két képviselői helyet szerzett, vagyis komoly befolyásuk nem lesz a skót törvényhozásra.
A skót választásokon vereséget szenvedő Munkáspárt eközben újraszámoltatná a Cunninghame North választókerületben leadott szavazatokat, ahol mindössze 48 vokssal maradt alul nemzeti párti riválisával szemben a Labour jelöltje, Allan Wilson. Mint számos más skót körzetben, itt is bonyodalmak keletkeztek a csütörtöki szavazatszámlálás során, a választókerületek nagy részében többek között műszaki hibák akadályozták a számlálást. Mindemiatt a szavazatok tíz százaléka vált érvénytelenné.
A Munkáspárt nem tartja végzetesnek az elért eredményeket. A pártvezetői tisztségétől nemsokára búcsúzó Blair kijelentette: nem következett be az a vérontás, amit a felmérések jeleztek. John Reid belügyminiszter eközben bejelentette, Blair júniusban esedékes távozásával egy időben lemond a kormányban betöltött posztjáról, véget vetve a találgatásoknak, melyek szerint megküzdene Gordon Brown pénzügyminiszterrel a kormányfői posztért.

Orbán Viktor: Isten veled, Mester! – fotó