Serfőző Szabolcs tállyai bortermelő döbbenten hallgatta a hírt, ami szerint a kormány újabb cégeket és intézményeket emelt ki a tartós állami tulajdonból, és jelölt ki privatizációra a minap. E sorba tartozik a Tokaj Kereskedőház Zrt. is. A bortermelő szerint az ismét napirendre került magánosítással megpecsételnék a tokaj-hegyaljai régió sorsát, a cég ugyanis csaknem háromezer kistermelővel áll szerződéses kapcsolatban, ami biztonságot jelent a gazdák számára. Ez azért is fontos, mert – mint azt Serfőző Szabolcs hangoztatta – 10-15 éve kezdődött el a térségben az a folyamat, melynek következtében tucatnyi felvásárlócég jelent meg a borvidéken, ám senki sem tudja, hogy a muskotályost, a furmintot, illetve a kis mennyiségű aszúszőlőt hová vitték az ismeretlen vevők.
A szakemberek arra emlékeztetnek, hogy a Fidesz-kormány idején körülbelül négymilliárd forintra emelkedett a kereskedőház értéke, így a privatizációs kísérletek sorra kudarcba fulladtak a Medgyessy– Gyurcsány kormány idején. Sokan arra a következtetésre jutottak, hogy szándékosan akarják tönkretenni Tokaj-Hegyalját, ráadásul a világörökség részét képező borvidék a megtisztelő címet is elveszíthetné, amennyiben nem tenne eleget ebből fakadó kötelezettségeinek. A térségben leginkább a borászatból élnek, s a kereskedőház partnereiként többségük aránylag jó áron el tudta adni a szőlőt. A nyereség persze hagy némi kívánnivalót maga után, viszont eddig meg lehetett élni, habár a május elejei fagykár jelentősen rontott a borászok idei esélyein.
Kiss László, a Tokaj Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója állítja: eddig nem kapott tájékoztatást az esetleges privatizációról. Kijelentette: a társaság elmúlt három éve rendkívül sikeres és nyereséges volt, ráadásul hatalmas fejlesztésen ment keresztül a cég. A bevétel jelentősen nőtt, s húszezer hektoliternyi nedűvel többet dolgoztak fel a korábbi évekhez képest. Ez idő alatt az exportot is megháromszorozták. A vezérigazgató hangsúlyozta: egymilliárd forint ráfordítással akkora fejlesztést hajtottak végre a közelmúltban Tolcsván, ami egy visszafordíthatatlan fejlődési folyamatot indított el. A cég éves árbevétele tavaly elérte a 3,5 milliárd forintot, miközben 150–200 millió forint volt a nyereség.

Megöltek egy nőt Budapesten