Egy híján hatvan módosító javaslat érkezett az új vagyongazdálkodási törvényhez, főként kormánypárti oldalról. Ilyen többek között Magyar Bálint volt oktatási miniszter és Csontos János MSZP-képviselő indítványa, mely arra vonatkozik, hogy a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. és a Mezőhegyesi Állami Ménes Lótenyésztő és Értékesítő Kft. teljes egészében maradjon tartós állami tulajdonban. Ez különösen annak fényében érdekes, hogy a bábolnai ménes 25 éves vagyonkezelői jogára 15 nappal ezelőtt írt ki pályázatot a Kincstári Vagyoni Igazgatóság. Amennyiben ez a vállalat nem kerül vissza a vagyongazdálkodási törvénybe, eladhatóvá válik, így a pályázaton győztes, 25 éves kezeléssel bíró társulásnak elővásárlási joga lesz a ménesbirtokra.
Podolák György, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának szocialista alelnöke négy párttársával a Kopint-Datorg Infokommunikációs Zrt. 100 százalékos állami tulajdonban tartásáért nyújtott be módosítást. A cég visszavásárlására a 2003-as költségvetési törvényben 370 millió forintot különítettek el, amely ezáltal egészében visszakerült az állam birtokába. Az indítványt benyújtó képviselők indokolása szerint emiatt pazarlás lenne ismét értékesíteni a stratégiailag is fontos Kopint-Datorgot. Módosítaná a tervezetet a sport- és turisztikai bizottság MSZP-s elnöke is. Pál Béla, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. 25 százalék és egy szavazatos állami tulajdonát helyezné vissza a törvénybe, mivel a gyár és környéke kiemelkedő fontosságú turisztikai célpont. Ellenzéki részről Katona Kálmán, a környezetvédelmi bizottság MDF-s elnöke nyújtott be módosító javaslatot: a képviselő a vízi közművek szabályozását erősítené, mielőtt azok privatizációja megtörténne – a még állami tulajdonban lévő vízi közművek ugyanis szintén kikerültek a tartós állami kézben tartandó vállalatokat tartalmazó listáról.
A tervezet értelmében eladhatóvá válna a Magyar Villamos Művek és a Magyar Posta 25 százaléka is – utóbbi ellen a szocialisták már emeltek kifogást. Összevonnák az Állami Privatizációs és Vagyonkezelőt, a Kincstári Vagyoni Igazgatóságot és a Nemzeti Földalapkezelőt (NFA) is. A parlamenti pártok korábban viszont – oldaltól függetlenül – az NFA meghagyása mellett álltak ki.

Orbán Viktor: „Ukrajnával rosszul járnánk, rossz üzlet!”