Ellenállásra szólít a Fidesz

Ha a kormány végrehajtja a most tervezett privatizációt, akkor a Fidesz ellenállásra szólítja fel az egészségügyi intézményeket, a civil szervezeteket, a betegszervezeteket, az orvos-, a gyógyszerész- és az ápolási kamarát, az összes kirúgott, mintegy ezerötszáz orvost és a több ezer ápolónőt – mondta tegnap Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke sajtótájékoztatón.

Munkatársunktól
2007. 06. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette: arra szólítanak fel minden érintettet, hogy tiltakozzanak a hatalomvágyból és a pénzszerzés indítékából eredő akció ellen. Mikola István egy kérdésre elmondta: a parlament szeptember elején kezdi őszi ülésszakát, ám addig is lesz mód arra, hogy szakmai összejöveteleken, nagygyűléseken hangot adjanak követeléseiknek.
– A demokrácia keretein belül tartjuk és szeretnénk tartani a lakossági, a civil kurázsiból fakadó ellenállást is. Ennek érdekében fogunk mindent megtenni – fogalmazott a Fidesz szakpolitikusa.
*
Mikola úgy vélte, hogy „a Gyurcsány-kormány a ciklus legnagyobb kártéteményére készül; miután szétverték az egészségügyi ellátórendszert, megsarcolták a lakosságot, kaotikus állapotokat idéztek elő az egészségügyben, most készülnek rátenni a kezüket az ország költségvetés melletti második legnagyobb pénzalapjára, afelett a hatalmi és gazdasági befolyást megszerezvén”.
– A kormánynak nincs felhatalmazása az ilyen átalakításra, hazudnak újra – hangoztatta a polgári kormány egészségügyi minisztere. Kiemelte: az emberek számíthatnak a Fideszre, „mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk azt a kártételt, amire most, zárt ajtók mögött, a hatalom készül”. A Fidesz szerint az egészségügy megújítása csak úgy lehetséges, ha nemzeti egészségbiztosítás jön létre, amely valódi nemzeti intézményként működik. Úgy vélte, ez feltételezi azt, hogy az ágazatot és a biztosítót magát, konszolidálni kell.
Eközben több kórház csak a helyi önkormányzat segítségével tudja biztosítani a szükséges gyógyszereket a betegeknek. Az intézmények adósságai miatt egyes nagykereskedők és gyártók ugyanis leállították vagy korlátozták a gyógyszerszállításokat – közölte a Hír Televízió. Hódmezővásárhelyen az önkormányzat egy időre átvállalta a költségeket. A kórház igazgatója azonban attól tart, hogy még nyáron összeomlik a rendszer. Hasonló problémákkal küzd a Zala Megyei Kórház is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.