Az MSZP képviselője jelezte, hogy jogi úton kíván elégtételt venni. Az ellenzéki képviselő más mellett arról beszélt a parlamentben, hogy az APEH egykori bűnügyi igazgatóságának egyik hivatalvezetője öngyilkosságot követett el amiatt, mert a bukott közpénzügyi államtitkár feljelentése nyomán öt éven keresztül büntetőeljárás folyt ellene – teljesen megalapozatlanul. A per áldozatának fia, Kiss Gábor Mihály a Kisalföld című napilapnak megerősítette: „édesapját idegileg, lelkileg nagyon megviselték az alaptalan vádak, az igaztalan eljárás mozzanatai, ezért vetett önként véget életének”.
*
A jogász végzettségű fiatalember elmondta, „édesapján kívül még tizenhat másik, 40–55 éves szakember karrierjét törte derékba, tette tönkre az eljárás”.
Szijjártó Péter felszólította Keller Lászlót a közéletből való mielőbbi távozásra, és arra kérte az MSZP-s képviselőt, kérjen bocsánatot mindazoktól, akiket alaptalanul vádolt meg bűncselekmények elkövetésével.
Kiss Gábor Mihály a bocsánatkérésről úgy nyilatkozott: cselekedeteiről mindenkinek magának kell naponta elszámolni lelkiismeretével. Attól, ha családjukat megkövetnék, édesapja már nem kapná vissza az életét. Az öngyilkosságot elkövető Győr-Moson-Sopron megyei hivatalvezető fia szomorúnak ítélte, hogy egy szakmai szervezet munkájába így bele tudott szólni a politika, illetve sajnálatosnak tartja azt, hogy bizonyos politikai konfliktusok ilyen szintig eljuthattak. Az adónyomozók egyébként 1999-ben kezdték meg munkájukat, elsősorban azzal a céllal, hogy a költségvetésnek éves szinten negyvenmilliárd forintos kárt okozó számlagyárak ellen lépjenek fel. A Fővárosi Bíróság a közelmúltban meghozott jogerős ítéletében bűncselekmény hiányában mentette fel az APEH bűnügyi igazgatóságának tíz, Keller által feljelentett munkatársát. A szigorúan titkos büntetőeljárás alatt ketten életüket vesztették, velük szemben természetesen már korábban megszüntették az eljárást, ám valószínűsíthető, őket is ártatlanul vádolták meg.
A fideszes képviselő napirend előtti felszólalása alatt egyébként mosolygó, közbekiabáló Keller László korábbi munkájával kapcsolatban Szijjártó Péter leszögezte: az MSZP–SZDSZ-kormány hajtóvadászatot indított mindenki ellen, aki valamilyen formában részt vett a polgári kormányban, vagy segítette annak munkáját, s mindennek élére közpénzügyi államtitkárként (2002 és 2004 között) a mai napig az MSZP-frakcióban helyet foglaló, sőt immár polgármester politikus állt. – Ezalatt 11 millió forintnyi fizetést tehetett zsebre, járt neki titkárnő, hivatali autó, mobiltelefon, és egy összesen 11 fős államtitkárság dolgozott a keze alá – emlékeztetett Szijjártó Péter, aki kijelentette, a szocialista politikus „ámokfutását” ártatlanul meggyanúsított, meghurcolt emberek sínylették meg.
Az ellenzéki képviselő felelevenítette: Keller László vizsgálatot kezdeményezett a Szövetség a Nemzetért Alapítvány működésével kapcsolatban, ám az ügyészség semmilyen törvénytelenséget nem talált. A közpénzügyi államtitkárság feljelentése nyomán eljárás indult a Magyar Fejlesztési Bank volt elnök-vezérigazgatója ellen, amit bűncselekmény hiányában a rendőrség megszüntetett. Keller feljelentést tett a martinsalakos házak ügyében, a végeredmény: a büntetőeljárást megszüntették. Feljelentése alapján vizsgálat folyt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének volt vezetője és munkatársai ellen. Az ügyészség szintén megszüntette az eljárást bűncselekmény hiányában.
A Keller-államtitkárság szorgalmazására négy évig zajlott büntetőeljárás a Millenáris Kht. volt ügyvezetője és a Miniszterelnöki Hivatal egyik volt államtitkára ellen. A bíróság bűncselekmény hiányában azonban felmentette a megvádolt személyeket.
– Keller László főinkvizítor mindennek ellenére még a helyén van, és ahogyan arról máig nem cáfolt sajtóhírek szólnak, még mindig harcban áll, folytatja ámokfutását – hangsúlyozta napirend előtti felszólalásában Szijjártó Péter, megjegyezve, legutóbb Szabadfi Árpád rendőr tábornokot bírálta az MSZP-frakció zárt ülésén állítólagos „remek fideszes” kapcsolatai miatt. – Egyszer Keller László úgy nyilatkozott munkájáról, hogy „a lényeg a gyors reagálás”. Igaza van: ezek után gyorsan bocsánatot kell kérnie, és gyorsan távoznia kell a közéletből – fejezte be felszólalását Szijjártó Péter.
Keller Lászlót tegnap sem tudtuk elérni.

Városháza-ügy: ez bizony nem kamu