Százhárom intézmény pályázott az évi 3,3 milliárd forintos ellátásra, kevesebb mint felük, mindössze 46 egészségügyi szolgáltató nyert finanszírozást. Nincs közöttük például a fővárosi Szent Margit Kórház, ahol Budapest egyik legnagyobb aktív sebészeti osztályára került lakat, viszont támogatásra számíthat a korábban a tárcavezető által irányított veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ Kht. és az államtitkára vezette budaörsi Europ-Med Kft. is.
Horváth Ágnes korábbi munkahelye nem először nyer: a múlt év végén az egészségügyi ellátórendszer átalakítására kiírt pályázaton technológia fejlesztésre kapott pénzt a misszió. Horváth Ágnes kikérte magának tegnap a Hír TV kérdését, hogy van-e összefüggés az Egészségügyi Minisztérium egyik pályázatának elbírálása és előző munkahelye között.
Az ügy pikantériája, hogy az egészségügyi tárcánál az elmúlt időszakban több Veresegyházáról indult „missziós” került vezető pozícióba. Horváth Ágnesből miniszter lett, Kovács Attilából államtitkár, a központ korábbi vezetőjéből, Matejka Zsuzsából pedig miniszteri kabinetfőnök. Somody Imre testvére, Gertrúd az Országos Gyógyszerészeti Intézet főigazgató-helyettesi székébe került, Kincses Gyula az Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézet élére, Király Gyula pedig az OEP második embere. Kuntár Ágnes kabinetszakértő, Gulyás Antal pedig a mentőszolgálat után a Svábhegyi Gyermekkórház felszámolásáért felelt miniszteri megbízottként.
Trump aláírta a törvénybe foglalt ígéreteit
