Napi sajtószemle

Munkatársainktól
2007. 06. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The New York Times
A vezető amerikai lap egy olyan katonai dokumentumhoz jutott, amelyből kitűnik, hogy az amerikai hadsereg Bagdad területének kevesebb mint egyharmadát tartja ellenőrzése alatt.


Ft.com
„Az európai vállalatok külföldi versenytársaik csökkent árú dömpingjével konfrontálódnak, mert Brüsszel kereskedelempolitikájában titkos változást hajtott végre” – állítja tíz ipari nagyvállalat a brit pénzügyi lap cikke szerint. Peter Mandelson európai kereskedelmi biztos ezt tagadta, és azt közölte, hogy Brüsszel nem csökkentette az európai védővámokat más országok tisztességtelen szubvencióval támogatott árui előtt.


Herald Tribune
A globális amerikai lap a G8-as csúcstalálkozó előtt kitört erőszakról egy rostocki rendőrségi szóvivőnőt idéz, aki a következőket mondta: „Sikerült elválasztanunk az erőszakos tiltakozókat a békés tüntetőktől. Felkészültünk és ennek megfelelően fogunk közbeavatkozni, ha a következő napokban további erőszak tör ki. Kötelességünk annak biztosítása, hogy a békés tüntetők megnyilatkozhassanak erőszakos beavatkozás nélkül.”


Le Monde diplomatique
A világ legnagyobb súlyú francia havilapjában a Sarkozy elnök ideológiai receptjei címet kapott írásban az olvasható, hogy Sarkozy kevéssel elnökké választását megelőzően az olasz marxista Gramscit elemezte, aki azt mondta, hogy „a hatalmat az eszmék útján lehet megszerezni”.

*****
A Kaukázustól Közép-Ázsiáig „nagy játék” az olaj és földgáz körül címmel olvasható elemzésben az áll, hogy a térség köztársaságai az Egyesült Államok és Oroszország közötti versengésre tesznek, és ebből hajtanak hasznot.


Spiegel
Az Európai Unió keleti perifériáját politikai kultúrharc rázkódtatja meg, olvasható a balliberális német hetilapban, amely Magyarországra térve idézi Heiszler Vilmos történészt, aki szerint a mélységesen megosztott magyar társadalomból hiányzik a politikai kultúra és a kompromisszumra való képesség. A kormányt radikálisan bírálók felteszik a kérdést: valóban Medgyessy Péter volt kémelhárító lett volna a megfelelő ajtónyitó az uniós csatlakozás előkészítéséhez, és mitől alkalmas a kommunista funkcionárius múltjáról ismert Kovács László uniós biztosi posztjára?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.