Nyolcezerrel csökkent az alkalmazottak száma

Bodacz Péter
2007. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idén március és május között a foglalkoztatottak száma 3,920 millió, míg a munkanélkülieké 308 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta 7,3 százalékra csökkent a február–áprilisi 7,5 százalékról – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A tegnap közzétett adatok szerint a vizsgált időszakban átlagosan a 15–64 éves népesség 61,7 százaléka, a munkavállaló korúak 64,8 százaléka jelent meg a munkaerőpiacon. A nemzetközi összehasonlításban is használt korcsoport-foglalkoztatási ráta viszont csak 57,2 százalék volt. Tavaly március és május között a foglalkoztatottak száma 3,928 millió, a munkanélkülieké 309 ezer volt, a munkanélküliségi ráta akkor ugyancsak 7,3 százalékot tett ki. Az idei második negyedévi 7,3 százalék látszólag nem mutat rosszabb helyzetet a tavaly ilyenkor mértnél, az azonban látható, hogy az idei vizsgált időszakban (harmadik és hatodik hónap között) közel 8000 fővel dolgoztak kevesebben, mint tavaly ugyanekkor. A KSH megállapította azt is, hogy 2007 márciusa és májusa között a munkanélküliek 17,2 százaléka a munkaerőpiacon csak kis létszámban jelen lévő 15–24 éves korosztályból került ki.
Mindeközben az észak-alföldi régióban már kimerült, a közép-dunántúli régióban pedig kimerülőben van a regisztrált álláskeresők vállalkozóvá válásához – pályázat alapján elnyerhető – támogatás éves kerete.
A régiónként 80 és 200 millió forint közötti összegből, maximálisan hárommillió forintos vissza nem térítendő támogatás hívható le – elvileg ez év végéig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.