Önéletrajza mellett csupán erkölcsi bizonyítványt kellett bemutatnia D. Zsigmondnak a felvételekor, ezért nem tudhattak az ellene folyó eljárásról – mondta Bakonyi Ágnes, az APEH szóvivője a tegnapi sajtótájékoztatón. Amikor választ kértek az osztályvezetőtől, igaz-e a sajtóhír, amely szerint büntetőeljárás folyik ellene, a férfi elismerte a tényt. Ezután pénteken közös megegyezéssel megszüntették a munkaviszonyát.
A volt rendőr és immár volt adóellenőr a közép-magyarországi regionális igazgatóságnál dolgozott, először a magánszemélyek és egyéni vállalkozások ellenőrzése főosztályon, majd a felszámolási és végelszámolási főosztályon. – Az intézménynél nem forszírozzák, hogy más dolgozókkal szemben folyik-e vizsgálat – jegyezte meg a szóvivő. Úgy vélte, a távozó munkatárs nem követett el hibát vagy visszaélést, főnöke elégedett volt vele. Az év elején ötszáz új embert vettek fel a sokasodó feladatok elvégzésére, közöttük volt D. Zsigmond is. A távirati irodának az érintett elmondta: „családi okok miatt távozik az APEH-től”.
A Blikk tegnap közölte, hogy APEH-es vezetőként dolgozott a súlyos bűncselekményekkel vádolt volt rendőr. Lapunk úgy tudja, hogy a Fővárosi Főügyészség 2005 novemberében emelt vádat D. Zsigmond ellen kétrendbeli, vesztegetést állítva elkövetett hivatali befolyással üzérkedés miatt, amely kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. A BRFK felderítő főosztályának egykori főhadnagyát két éve márciusban érték tetten, amikor egy vagyon elleni bűncselekmények miatt elítélt férfitól félmillió forintot vett át. Ezután három hónapig előzetes letartóztatásban volt.
A vádirat szerint a férfi a tettenérés előtt a csalás és más bűncselekmények miatt felfüggesztett börtönre ítélt K. Zoltánnak azt ígérte, hogy az APEH nyomozó hivatalánál lévő ismeretsége révén megpróbálja elintézni, hogy a bűnöző egy újabb ügyében a vizsgálatot megszüntessék. Ezért K. Zoltán 2004 tavaszán félmillió forintot, majd később BMW-jének törzskönyvét és egy kitöltetlen, de aláírt adásvételi szerződést adott át neki. A vádlott azonban újabb 500 ezer forintot kért, ekkor K. Zoltán feljelentette, és az ügyészségi nyomozók lecsaptak rá. Egy másik vádpont szerint D. Zsigmond csak azért adott a rendőrség kezére egy körözött bűnözőt, mert az nem akart neki és vádlott-társának, B. Endrénének félmillió forintot fizetni.
Túsztárgyaló kellett az ámokfutó drogos nő elfogásához, aki a családtagjait is megkéselte + videó
