A brit miniszterelnök vasárnap érkezett hivatalos látogatásra az Egyesült Államokba, és látogatását Camp Davidben kezdte, ahol George Bush elnök látta vendégül vacsorára. Nyilatkozat nem jelent meg erről a négyszemközti találkozóról, de Brown érkezésekor tett kijelentése előre megadta a látogatás várható tónusát. Az új brit kormányfő beszélt személyes vonzalmáról az Egyesült Államok iránt, és emlékezetbe idézte Winston Churchill, a második világháború alatti brit miniszterelnök szavait a két ország közös kulturális, politikai, világnézeti örökségéről. Brown azt is megjegyezte, hogy „a világ hálával tartozik az Egyesült Államoknak a nemzetközi terrorizmus elleni harcban betöltött vezető szerepéért”.
A brit média általában osztott véleménye szerint Gordon Brownnak jeleznie kell, hogy külpolitikája nem tér el jelentősen Tony Blairétől, de azt is, hogy George Bush nem számíthat olyan, látszólag feltétel nélküli támogatására, amilyet az előző brit miniszterelnöktől megszokott. Ami Irakot illeti, csalódni fog, aki azt várja, hogy Brown közli az ott szolgáló 5500 főnyi brit katonaság azonnali vagy határidőhöz kötött hazarendelését, de a konzervatív Daily Telegraph vezércikke szerint Brown részéről helyes lenne, ha szorgalmazná, hogy közös megegyezéssel mindkét szövetséges vonja ki fokozatosan csapatait Irakból.
A Times véleménye szerint Gordon Brown Amerika iránti vonzalma kimerül a kozmopolita, liberális, hagyományosan demokrata párti amerikai politikusokkal és politikai véleményformálókkal fenntartott jó kapcsolataiban, de aránylag kevés köze van a konzervatív, republikánus érzelmű körökhöz, pedig egyáltalán nem biztos, hogy a következő elnök demokrata lesz. Amint a lap írja, „Brown nem tehet mindent egyetlen lapra: Hillary Clinton győzelmére”.
A tegnapi megbeszéléseken már részt vett a két külügyminiszter, David Miliband és Condoleezza Rice is. A brit miniszterelnök egyik fontos célja a nemzetközi kereskedelmi korlátok minél alaposabb leépítése, ami elképzelhetetlen amerikai támogatás nélkül.
Így kínozták meg az ukrán emberrablók Sebestyén Józsefet + videó
