Ebben a hónapban másodszor láttak cápát a hatóságok a montenegrói partok közelében. A vízi rendőrség azonnal riadót fújt, a strandokon megjelentek a piros zászlók, és járőrcsónakokkal mentették ki azokat a fürdőzőket, akik túl messzire merészkedtek a parttól. A kikötőkből nem futhattak ki a kirándulóhajók, és megtiltották a vízibiciklizést is. Közben megindult a kutatás, órákig csónakokkal pásztázták a vizet, de nem sikerült a ragadozó nyomára bukkanni.
A cápák általában az óceánjárók nyomdokain jönnek a partok közelébe, mert a járművekről sok szemetet dobnak a tengerbe, s a ragadozók a táplálék reményében követik a hajókat. A montenegrói partok közelében pár hete egy három és fél méteres állatot fogtak ki a halászok. Néhány napja a brit partoknál is megjelent egy méretesebb példány; erről felvételt is készített egy turista. A videót a BBC is levetítette a híradásokban. A nagy fehér cápát a kihalás veszélye fenyegeti. Az állatok inkább a hideg vizet kedvelik, ezért nem valószínű, hogy az adriai strandokon bukkanjanak fel.
Az utolsó cápatámadás 30 esztendővel ezelőtt volt az Adrián – tájékoztatta lapunkat Hanga Zoltán, a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője. Az Adriai-tengerben 26 cápafaj él, ebből 4 lehet veszélyes az emberre. Hozzátette: a világon átlagosan 80 cápatámadás történik évente, ebből elenyésző százalék halálos kimenetelű. Inkább a kaliforniai partoknál vagy az ausztráliai strandokon jelennek meg időközönként, és főként a szörfösöket támadják meg. Nem valószínű, hogy a fürdőzőknek tartaniuk kellene a ragadozótól az Adrián.
Elverte a jég Boldvát, tizenhét vármegyére adtak ki figyelmeztetést + térkép
