Csúcs után visszaesés

Bizonytalan kezdés után erős emelkedést produkált tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, ami végül napközben újabb csúcsra röpítette a BUX-ot. A nap végére azonban a vezető papírok visszaesése miatt az index is lejjebb ereszkedett, s a kereskedést alig 0,4 százalékos előnnyel sikerült befejeznie.

Munkatársunktól
2007. 07. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kissé bizonytalan kezdés után, erős kaptatóra váltott tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. Ennek eredményeként a kora délutáni órákban már újabb történelmi csúcsra, 29 740 pontra emelkedett a BUX. Később azonban ismét előtérbe kerültek az eladók, s az index lassan elindult visszafelé. Zárásra a BUX 38,3 milliárdos forgalom mellett 104 pontos előnyre tett szert, ami az előző napi záróértékhez képest 0,4 százalékos erősödésnek felelt meg. A csúcs utáni visszaesés főként a Mol- és a Richter-papírok iránti érdeklődés lanyhulásával magyarázható. Az olajtársaság részvényei napközben
29 440 forinton cseréltek gazdát, ám a kereskedést 24 milliárdos forgalom mellett végül alig 0,2 százalékos erősödéssel, 28 655 forinton fejezte be. Lényegében hasonló utat járt be a Richter is, amelynek papírjai mindössze 0,1 százalékos előnyt tartottak meg zárásra, s így 37 450 forinton várják a mai kereskedést. Kissé jobban szerepelt a kisebbik szektortárs, az Egis, melynek árfolyama 1,9 százalékkal,
23 540 forintra emelkedett. A vezető részvények közül az OTP továbbra is történelmi csúcsa közelében araszolgatott, a kereskedés közben alig 25 forinttal maradt el a 10 725 forintos rekordértéktől, végül pedig 0,1 százalékkal drágábban, 10 648 forinton zárt. A Magyar Telekom viszont tartani tudta már elért nyereségét, s így 1,5 százalékkal, 990 forintra drágult.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül a nap nyertesei közé emelkedő Fotex papírjai 2,9 százalékkal drágultak 995 forintra, az Állami Nyomda pedig 2,7 százalékkal új történelmi csúcsra, 13 300 forintra erősödött. Visszaesett viszont 2,7 százalékkal a Synergon és 2,2 százalékkal az elmúlt időszak sztárja, a Rába. A bankközi devizapiacon tegnap délután egy euróért 246 forintot adtak, ami mintegy 20 filléres gyengülés az előző napi árfolyamhoz képest.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.