Ha az E.On a jelenlegi többszörösére emeli a bérleti díjat, akkor azt a szolgáltatás árába kell majd beépíteni – tájékoztatta lapunkat Kéry Ferenc, a Magyar Kábelkommunikációs Szövetség elnöke. Elmondta, a probléma abban áll, hogy az áramszolgáltató mindenféle előzetes egyeztetést nélkülözve, szinte ultimátumként hozta a kábeltársaságok tudtára az emelést. Jelenleg viszont két, egyenként tízmilliárd forint értékű pályázatnak is folytatódnia kellene, amelyek célja a széles sávú internethálózat kiszélesítése olyan térségekben, ahol ennek kiépítése üzletileg nem indokolt. A pályázatokat a cégek még tavaly nyerték el, amikor még nem volt ismert a nemrégiben bejelentett áremelési szándék, így nem biztos, hogy a győztesek tudják majd vállalni az előírt hatvanszázalékos önrészt, ennek következtében pedig az uniós támogatás elveszhet.
Kéry Ferenc szerint ugyan a szolgáltatóknak vannak egyéb lehetőségei, ám ezeket megvalósíthatatlanok. Ha új oszlophálózatot építenének ki, akkor hosszabbá válik a vezetékhálózat, ami jelentősen emelné a költségeket, mivel az optikai kábel kilométerenkénti ára körülbelül egymillió forint. Ha pedig beásnák a föld alá a vezetékeket, akkor azt mindenhol engedélyeztetni kellene, ami többéves procedúrával járna. A szakember hozzátette: becsléseik szerint évi több száz millió forintot kitevő bérleti díjak eddig minden évben az inflációval arányosan emelkedtek. Az elnök hangsúlyozta, bíznak abban, hogy a hét második felére sikerül megegyezni az áramszolgáltatóval.
Az E.On kommunikációs osztályán sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánták a bérleti díjak növekedéséről szóló híreket. Csak annyit közöltek lapunkkal, hogy a korábbi árstruktúra elavult, ezért szükség van egy új kidolgozására. Mint mondták, az ügy arról szól, hogy két magánszolgáltató próbál megegyezni egymással, de több részletet nem kívántak feltárni. Viszont a cég kijelentette: mindent megtesznek a megegyezés érdekében.
Két rosszullét után jött a még nagyobb dráma a wimbledoni elődöntőben
