Noha az Egyesült Államok kongresszusa elfogadta a vízummentesség kiterjesztését is magába foglaló terrorellenes törvényt, Magyarország egyelőre nem felel meg a Washington által támasztott kritériumoknak. A törvény ugyan hazánk számára is vízummentességet ad, de ehhez még teljesíteni kell az úgynevezett tízszázalékos küszöböt, vagyis az elutasított vízumkérelmeknek tíz százalék alatt kell lenniük. Magyarországon tavaly 12,7 százalék volt az arány, de a vízummentességből szintén kiesik Litvánia, Lettország, Szlovákia, valamint Lengyelország és Románia is.
Az amerikai kongresszus terrorellenes törvénye, amelyet várhatóan aláír George Bush elnök is, előírja az utasszállító repülőgépek csomagrakományának átvizsgálását, a kikötők és a légi kikötők szigorúbb ellenőrzését, az Egyesült Államokba tartó teherhajók átvilágítását a kiindulási kikötőben és a terrorizmus által fenyegetett amerikai városoknak nyújtott támogatások növelését.
A kongresszusnak meg kellene könnyítenie a terrorcselekményekkel gyanúsított személyek lehallgatását is – fejtette ki szombaton George Bush. Azzal érvelt, hogy manapság a terroristák mobiltelefonokat és a világhálót használják a kapcsolattartásra, a toborzásra és támadások szervezésére, ezek a technikák pedig közel harminc éve, a hatályos törvény megalkotásakor még nem álltak rendelkezésre.
A terrorellenes háborúban szintén fontos szerepet játszó Nagy-Britannia számára az Egyesült Államokkal való viszony az ország „legfontosabb kétoldalú kapcsolata” – ezt maga a brit miniszterelnök jelentette ki tegnap, mielőtt elutazott Washingtonba, ahol az amerikai elnökkel találkozott. Gordon Brown elődje, Tony Blair távozása után felvetődött, hogy a hagyományosan jó kapcsolatokat ápoló két ország viszonya kevésbé lesz szoros, mint Blair miniszterelnöksége alatt.
Szétverte a jegyautomatát és a várótermet, de ez nem volt elég, leköpte az ellenőrnőt, majd ütötte, ahol érte
