Fidesz: Elfogytak a baloldali érvek

Határozatképtelenség miatt elmaradt a tegnapra összehívott rendkívüli közgyűlés Szegeden: az ülésre még az azt összehívó Botka László polgármester sem ment el, és távol maradt az összes kormánypárti politikus is. A tanácskozáson az egészségügyi intézmények jövőjéről kellett volna tárgyalniuk a képviselőknek.

Munkatársunktól
2007. 07. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendkívüli közgyűlést a Fidesz-frakció kezdeményezte pénteken az egészségügyi integráció ügyében. Botka László (MSZP) polgármester tegnapra hívta össze az ülést, amelyen azonban csak az ellenzéki városatyák jelentek meg. Távol maradt a tanácskozást öszszehívó polgármester is, aki ráadásul helyettesítésről sem gondoskodott.
Hüvös László, a Fidesz szegedi elnöke lapunk kérdésére a demokrácia megcsúfolásának nevezte a történteket. Mint mondta, szerinte annyi történt, hogy a baloldalon elfogytak az egészségügyi integrációt támogató érvek, így a szocialisták és a szabad demokraták nem mernek nyílt vitába szállni az ellenzékkel. A Fidesz szerint a baloldali politikusok ezzel képviselői esküjüket is megszegték, hiszen egy fajsúlyos, a szegediek életét komolyan meghatározó kérdésben kellett volna véleményt nyilvánítaniuk. Az ülésen a fideszesek azt szerették volna elérni, hogy az önkormányzat nyilvánítsa érvénytelennek azt a pályázatot, amelyen májusban az egyetem nyerte el a szegedi egészségügyi intézmények üzemeltetési jogát.
Ismeretes, Szeged önkormányzata át akarja adni egészségügyi intézményeit a Szegedi Tudományegyetemnek. A kórház és a rendelőintézet üzemeltetésére pályázatot írtak ki, amelyen az egyetem mellett egy magáncég is indult, ám az orvosokból álló vállalkozás csupán a rendelőintézetet vette volna át. Emiatt a cég pályázatát érvénytelennek nyilvánították, és győztesként az egyetemet nevezték meg.
Az egyetem legfőbb döntéshozó testülete, a szenátus azonban az átvételről szóló szerződést annak elkészültekor – két héttel ezelőtt – nem támogatta. A következő hétre újra összehívott szenátusi ülésen augusztusra halasztották a végső döntést.
Időközben kiderült az is: az egyetemi klinikákhoz az államkincstár biztosokat nevezett ki, akik a gazdasági stabilitás megteremtésén dolgoznak. A klinikák adóssága ugyanis meghaladja a 2,5 milliárd forintot. Az ellenzék szerint éppen ezért kellene átgondolni újra, hogy érdemes-e egy ilyen eladósodott szervezetnek átadni a stabilan gazdálkodó kórházat és rendelőintézetet. Szerettük volna megkérdezni Botka Lászlót is az elmaradt ülésről, ám nem értük el. Megkeresésünkre lapzártáig nem reagált Mózes Ervin, a város jegyzője sem.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.