A rendkívüli közgyűlést a Fidesz-frakció kezdeményezte pénteken az egészségügyi integráció ügyében. Botka László (MSZP) polgármester tegnapra hívta össze az ülést, amelyen azonban csak az ellenzéki városatyák jelentek meg. Távol maradt a tanácskozást öszszehívó polgármester is, aki ráadásul helyettesítésről sem gondoskodott.
Hüvös László, a Fidesz szegedi elnöke lapunk kérdésére a demokrácia megcsúfolásának nevezte a történteket. Mint mondta, szerinte annyi történt, hogy a baloldalon elfogytak az egészségügyi integrációt támogató érvek, így a szocialisták és a szabad demokraták nem mernek nyílt vitába szállni az ellenzékkel. A Fidesz szerint a baloldali politikusok ezzel képviselői esküjüket is megszegték, hiszen egy fajsúlyos, a szegediek életét komolyan meghatározó kérdésben kellett volna véleményt nyilvánítaniuk. Az ülésen a fideszesek azt szerették volna elérni, hogy az önkormányzat nyilvánítsa érvénytelennek azt a pályázatot, amelyen májusban az egyetem nyerte el a szegedi egészségügyi intézmények üzemeltetési jogát.
Ismeretes, Szeged önkormányzata át akarja adni egészségügyi intézményeit a Szegedi Tudományegyetemnek. A kórház és a rendelőintézet üzemeltetésére pályázatot írtak ki, amelyen az egyetem mellett egy magáncég is indult, ám az orvosokból álló vállalkozás csupán a rendelőintézetet vette volna át. Emiatt a cég pályázatát érvénytelennek nyilvánították, és győztesként az egyetemet nevezték meg.
Az egyetem legfőbb döntéshozó testülete, a szenátus azonban az átvételről szóló szerződést annak elkészültekor – két héttel ezelőtt – nem támogatta. A következő hétre újra összehívott szenátusi ülésen augusztusra halasztották a végső döntést.
Időközben kiderült az is: az egyetemi klinikákhoz az államkincstár biztosokat nevezett ki, akik a gazdasági stabilitás megteremtésén dolgoznak. A klinikák adóssága ugyanis meghaladja a 2,5 milliárd forintot. Az ellenzék szerint éppen ezért kellene átgondolni újra, hogy érdemes-e egy ilyen eladósodott szervezetnek átadni a stabilan gazdálkodó kórházat és rendelőintézetet. Szerettük volna megkérdezni Botka Lászlót is az elmaradt ülésről, ám nem értük el. Megkeresésünkre lapzártáig nem reagált Mózes Ervin, a város jegyzője sem.
Rekordot döntenek a korrupciós ítéletek Ukrajnában
