Hárommillió hatvan oldalért

A Fidesz meg akar vizsgálni néhány, az SZDSZ-es irányítású Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) által 5 millió forint értékhatár alatt kötött szerződést – derül ki Cser-Palkovics András parlamenti képviselő leveléből, amelyet tegnap küldött el Kóka János miniszternek. Közben megtudtuk, hogy a neokon szellemiségű Political Capital (PC) Kft.-vel a GKM mellett a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) is szerződött.

Munkatársainktól
2007. 07. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cser-Palkovics András – élve képviselői jogaival – holnap délelőtt felkeresi a GKM-et, hogy néhány, a minisztérium által külső cégekkel és magánszemélyekkel kötött szerződésbe betekintsen. A fideszes politikus egyebek mellett arra kíváncsi, hogy a kormányzat a különböző szakmai kérdések megválaszolásáért miért nem a szakminisztériumokhoz fordul, amelyeknek nem kell külön fizetni ezért az adófizetők pénzéből.
– Vajon milyen kommunikációs tanácsokat adhat egy építőiparral vagy éppen mezőgazdasággal foglalkozó cég, vagy miért van szüksége gazdaságpolitikai tanácsokra éppen a GKM-nek? – hozott fel Cser-Palkovics sajtótájékoztatóján számára érthetetlen példákat. A minisztérium közleményben utasította vissza a vádakat: a tárca „széles feladatköréből adódóan, rendszeresen igénybe vesz megfelelő tapasztalattal rendelkező külső szakértőket. Mindenütt, ahol egy adott szakmai feladatot célszerűbb, olcsóbb elvégeztetni valamelyik piaci szereplővel, mint arra folyamatos jogviszonyban köztisztviselőt alkalmazni, a minisztérium minden esetben a piaci szereplők megbízását részesíti előnyben.” A közlemény kitér arra is, hogy „a minisztérium megrendeléseinek többségét magyar mikro- és kisvállalkozások kapják, miközben a tárca a jogalkotó és szabályozó feladataira koncentrálhat”.
Az SZDSZ-es Horn Gábor, a MeH államtitkára a köztévében lényegében megismételte a GKM álláspontját. Hozzátette: egyik szerződő cég sem kötődik a párt holdudvarához. Kijelentette, hogy egyébként is minimális pénzek kifizetéséről van szó: néhány tíz millióról vagy ötvenmillió forintról. (Nem. 626 millió 696 ezer 363 forintról, három év alatt – a szerk.)
A gazdasági tárca közleménye a Magyar Nemzetben hétfőn megjelent cikk egy tévedésére is felhívta a figyelmet: állításunkkal ellentétben Batiz András volt kormányszóvivő neve nem szerepelt a GKM-mel szerződők listáján, azon ugyanis dr. Batizi András neve volt olvasható, aki viszont nem volt kormányszóvivő. Pontatlanságunkért ezúton kérünk elnézést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.