Lejtőre került a BUX

A kontinens parkettjein kisebb-nagyobb kilengések jellemezték a kereskedést, ám a magyar tőzsdén a rövid szárnyalást követően lejtőre került az index, és végül majdnem 0,7 százalékos gyengülést szenvedett el.

Munkatársunktól
2007. 07. 31. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iránykeresés zajlott a mai kereskedés során az európai börzéken, mely a régiós piacokon is éreztette hatását. A meghatározó részvényindexek kis elmozdulásokat produkáltak, a lengyel WIG 20 0,3, az orosz RTS 0,3, a cseh PX 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a BUX 0,7 százalékot esett. A hazai piac forgalma átlagos, 25 milliárd forintos volt. Az európai tőzsdeindexek nem mutattak jelentős elmozdulást a gyorsjelentések és a felvásárlási hírekre. A múlt heti esést követően az amerikai piacokon sem mutatkozott eddig nagyobb elmozdulás – tette közzé a portfolio.hu.
A vezető rézvények közül az OTP stagnált, a bankpapírok forgalma 7 milliárd forintos volt. A társaság részvényei a nap elején még felfele vették az irányt, azonban zárásra nem sikerült megtartani a felhalmozott pluszt. A Magyar Telekom volt a nap egyik vesztese 1,4 százalékos eséssel. Az osztalékpapírok számára kedvezőtlen az elmúlt napokban tapasztalt 10 éves állampapír-piaci hozam emelkedés, azonban a korábbi időszakban a 920 forintos szint erős támaszt jelentett. A legmagasabb, 13 milliárd forintos forgalom a MOL piacát jellemezte. Az olajpapírok 1,3 százalékot estek, miközben pénteken a társaság további 300 ezer darab saját részvényt vásárolt. Az olaj árfolyama 0,8 százalékkal csökkent, azonban továbbra is rekord-közeli szinten tartózkodik. Jelenleg azonban az árfolyamot a saját részvény vásárlások támasztják.
A gyógyszergyártók közül az Egis 0,6 százalékkal emelkedett, melyben része lehetett annak, hogy a JP Morgan semlegesről felülteljesítőre minősítette fel a részvényeket korábbi 19,753 forintos célárát 26,649 forintra emelve. A befektetők azonban kivárhatnak a negyedéves gyorsjelentés előtt, melyben a hazai bevételi számok alakulása és a devizahatások lehetnek fókuszban. A Richter is a napokban jelent, az elemzők 43 százalékos profitvisszaesést várnak. A kisebb papírok közül a negyedéves gyorsjelentést és a pénteki bejelentéseket követően a Pannonplast 3,8 százalékkal erősödött.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.