Már a nyitás előtt ismét 29 ezer pont fölé emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. Napközben nem nagyon változott a mutató, így 29 264,9 ponton zárult a kereskedés, ami másfél százalékkal több, mint az előző napi érték. Ehhez átlagosnak mondható, 36,5 milliárd forintos forgalom társult.
Tegnap a Richter vitte a pálmát, miután napvilágot látott a gyógyszergyártó második negyedéves gyorsjelentése, amely halványan ugyan, de felülmúlta a várakozásokat. Ennek köszönhetően a papírok 4,1 százalékkal drágultak, és több mint hatmilliárd forint értékben kereskedtek a cég részvényeivel. A Concorde elemzői ennek ellenére továbbra is tartásra javasolják a részvényeket, célárfolyamukat pedig változatlanul 39 ezer forintban határozták meg. A gyógyszerpapírba vetett bizalom a szektortárs Egisnek is jót tett, ugyanis a részvények árfolyama két százalékkal került feljebb. (A kisebbik orvossággyártó holnap adja ki ez évi második gyorsjelentését.)
A befektetők továbbra is a Mol-papírokkal kereskedtek a legnagyobb mértékben. Az olajrészvényeket ezúttal csaknem 15 milliárd forint értékben adták-vették. A társaság olaszországi akvizíciója viszont vegyes érzelmeket váltott ki a tőzsdén, ezért a Mol fél százalékot gyengült. Ezzel szemben az OTP 2,2 százalékos erősödést könyvelhetett el, amihez több mint 12 milliárd forintos forgalom is társult. A Magyar Telekom szintén szárnyalt tegnap, ennek köszönhetően 2,6 százalékos emelkedést produkált. A kisebbek közül az Econet és a Pannonplast mutatott kiemelkedő teljesítményt. Előbbi 4,7, utóbbi pedig 4,0 százalékkal értékelődött feljebb.
A forint euróhoz viszonyított árfolyama a nap elején repülőrajtot vett, és azonnal a 252,5 forint/eurós szint közelébe került. Késő délutánra azonban némiképp csitultak a kedélyek, így 250,83–251,03 forintot ért az európai közös valuta.
Elverte a jég Boldvát, tizenhét vármegyére adtak ki figyelmeztetést + térkép
