Belousová annak kapcsán mondta ezt, hogy az Európai Parlament két magyar képviselője, Tabajdi Csaba és Gál Kinga az európai nőszervezeteken keresztül akarnak segíteni, illetve védelmet nyújtani Malina Hedvignek, és a magyar kormányt is határozott fellépésre szólították fel. Belousová szerint a két magyar euro-képviselő szándéka „provokáció, és az átgondolt szlovákellenes hadjárat jegyeit hordozza”, miközben senkinek sincs joga „megkérdőjelezni egy másik ország igazságszolgáltatásának pártatlanságát és függetlenségét”. A nemzeti politikus asszony a parlament alelnökeként is azt követeli a szlovák külügyminisztériumtól, hogy indítson „kemény ellenoffenzívát” az ilyen kezdeményezésekkel szemben.
Az alelnök asszony véleményét később az SNS hivatalos nyilatkozatként is közzétette, s a válasz nem is váratott sokat magára: már tegnap „nyugtalanságát” fejezte ki a szlovák külügyi tárca „egyes magyar politikusok ismétlődő kijelentései” miatt, amelyek „megkérdőjelezik a szlovák nyomozó hatóságok pártatlanságát”.
A Ján Skoda szóvivő által kiadott állásfoglalás szerint „Szlovákia határozottan elutasít bárminemű politikai beavatkozást” belügyeibe, ahogy az „EP magyar képviselői megengedhetetlen nyomásgyakorlását a független szlovák nyomozó és bírói szervekre”. A szlovák külügyminisztérium szerint „sajnálatosnak” tartja az eljárást, amely „nem járul hozzá a Szlovákia és Magyarország között tapasztalható pozitív légkörhöz”.
A tyzden című hetilap, amely a szlovák sajtótermékek közül elsőként állt Malina Hedvig mellé, és mutatott rá a nyomozás során tapasztalt rendőri hibákra, valamint az ügyet értékelő belügyminiszter állításainak ellentmondásaira exkluzív interjút közöl a tavaly augusztus 25-én megvert magyar diáklánnyal. Ebből kiderül, Hedvig már jól érzi magát, az elmúlt év azonban nem múlt el életében nyomtalanul, s a tavalyi esemény még most is „rémálom” számára. Hedvig ugyanakkor beszámol arról, hogy az elmúlt hetekben jelentősen változott körülötte a légkör, már nem fordul elő, hogy az utcán hazugnak nevezik, ellenkezőleg, egyre többen lépnek hozzá, és együttérzésükről biztosítják. A hetilapnak nyilatkozva Hedvig egyértelművé teszi: nincs szándékában elköltözni Szlovákiából, mert meg akarja tisztítani nevét. A riporter arra figyelmezteti Hedviget, ügye tisztázásához politikai akarat kellene, s mivel ez nem volt meg az elrabolt egykori államfő fia, ifjabb Michal Kovác esetében sem, a tetteseket a mai napig nem büntették meg.
Túsztárgyaló kellett az ámokfutó drogos nő elfogásához, aki a családtagjait is megkéselte + videó
