(London)
Tegnap adott interjújában West azzal indokolta véleményét, hogy több ezer személyt és ezek titkos szervezeteit kell megfigyelés alatt tartani, ami rendkívül megnehezíti és lelassítja a vádemeléshez szükséges vizsgálatokat. Összesen négyezer személyt tartanak nyilván mint terroristagyanús, illetve terroristákkal szimpatizáló egyéneket, és harminc csoport tevékenységét figyelik megszakítás nélkül, mert a nyomozó szervek szerint a szervezkedésük olyan stádiumba jutott, hogy már a közeljövőben terrorakciót hajthatnak végre. Alig több mint egy hete West úgy nyilatkozott, hogy tíz-tizenöt évbe is beletelik, amíg elhárultnak minősíthető lesz az országra leselkedő terrorveszély, mert a fiatal, javarészt már Angliában született muzulmánok közül sokan az iszlám ellenségét látják Nagy-Britanniában.
A lordok háza két évvel ezelőtt elvetette a Blair-kormány törvényjavaslatát, amely hatvan napra terjesztette volna ki a vádemelés nélküli fogva tartás maximális időtartamát. A közvélemény megoszlik a kérdésben, mert ezen a területen a habeas corpus ősi elve a legelemibb biztonsági követelményekkel ütközik. Sokan úgy érzik – és rossz néven veszik –, hogy a biztonsági miniszter csak besúgókat toboroz, amikor arra kéri a muzulmán közösség tagjait, hogy jelentsék fel a terrorizmusra uszítókat.
Az al-Kaida Lengyelországban? A Dziennik lengyel napilap tegnapi titkosszolgálati értesülése szerint őrizetbe vettek egy palesztin férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet összekötője volt. Az illető utasításokat továbbított terroristáknak, akik merényletet terveztek Lengyelországban. A hírt hivatalosan nem erősítették meg. (MTI)
Orbán Balázs: Az Európai Unió nem nyári tábor, ahová elég egy jelentkezési lap kitöltése
