A megszorításokkal együtt elindult az ingatlanbizniszek ideje is, a kormány elkótyavetyéli a magyar állami vagyont, igyekszik minden eladni, ami mozdítható, és ezzel kisemmizi Magyarországot – jelentette ki Ágh Attila. A fideszes politikus emlékeztetett, korábban a Magyar Posta tagadta, hogy el akarná adni központi épületét, most azonban már pontosan tudják, hogy hova, mikor és mennyiért költöznek majd, így joggal vetődik fel a kérdés: ki vagy mi késztette a vállalat vezetését, hogy változtasson szándékán. Ágh szerint a postaszékház eladásának nincs értelme, hiszen becslések szerint a központi épület 5 milliárd forintot ér, az új irodaépületet viszont havi 100 millióért 10 évre akarják bérbe venni, ami 12 milliárd forint.
Ágh Attila a postát felügyelő Gazdasági és Közlekedési Minisztériumtól és a kormánytól vár választ arra, hogy „kik azok, akik egy off-shore cég mögé bújva úgy valósítják meg saját ingatlanfejlesztésüket, hogy az még fel sem épült, de már biztosan megtérül egy állami vállalattal kötött zsíros üzlet kapcsán”? Szerinte nem véletlen, hogy időben egybeesnek bizonyos ingatlaneladások, hiszen azzal, hogy egyszerre akarnak értékesíteni nagy értékű, jó helyen fekvő, régi, patinás állami épületeket, például minisztériumi központokat, illetve a Magyar Televízió vagy a Magyar Posta székházát, lenyomják az árakat, és megkárosítják a magyar embereket. Emlékeztetett, hogy Kóka János gazdasági miniszter távozása előtt értékesíteni akarja a Szerencsejáték Zrt.-t, a Volán-társaságokat és a Magyar Villamos Műveket; azoknál a cégeknél pedig, amelyeket nem lehet privatizálni, mint a Magyar Postát vagy a MÁV-ot, ott az ingatlanvagyont akarják felélni.
Lapunk adott hírt elsőként arról, hogy egy adóparadicsomban bejegyzett off-shore cég a tulajdonosa annak a vállalkozásnak, amelynek tíz éven keresztül havonta százmillió forintot utal majd székházbérlet címén az állami tulajdonban lévő Magyar Posta Zrt.
– Nem teszek politikai nyilatkozatot sem jobbra, sem balra – hárította el ismételt megkeresésünket Pecze Pál, a Postás Szakszervezet elnöke. Hiába közöltük, hogy érdekvédőként a szakmai véleményére vagyunk kíváncsiak, Pecze Pál – annak ellenére, hogy a társaság felügyelőbizottságának is tagja – azt állította: nem ismeri a részleteket, csak később, ezek birtokában hajlandó nyilatkozni.
Brüsszel el akarja venni a pénzt a gazdáktól, hogy Ukrajnának adja
