Meggyőződésem, hogy ez provokáció Grúzia részéről – jelentette ki Jurij Balujevszkij orosz vezérkari főnök, akit az MTI idézett. „Provokáció az orosz békefenntartókkal és egész Oroszországgal szemben” – mondta a tábornok. Hétfő este egy orosz gyártmányú harci gép ledobott egy rakétát grúz területre, 65 kilométerre Tbiliszitől. A lövedék egy mezőgazdasági területen ért földet, de nem robbant föl. Az orosz vezérkari főnök az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség tudósítása szerint párhuzamot vont a Szerbiától elszakadni vágyó Koszovó tartomány és Grúzia két szakadár régiójának, Abháziának és Dél-Oszétiának a helyzete között.
Az utóbbi, Moszkvához hű tartomány vezetősége visszavágott Tbiliszinek, s azt közölte, bizonyítékai vannak arra, hogy a szóban forgó Su–25-ös repülőgép a grúz légierő tulajdona, amelyet nem feltétlenül grúz, hanem esetleg valamilyen más nemzetiségű, „például ukrán zsoldos vezetett”. Az ukrán védelmi minisztérium kategorikusan viszszautasította a feltételezést, mondván, pilótáiknak törvény tiltja, hogy bármely más ország kötelékében szolgáljanak, kivéve, ha ez békefenntartó műveletek része. A minisztérium sajtóosztálya ugyanakkor lehetségesnek nevezte, hogy visszavonult pilóták elszegődtek külföldi országokba, ám erre semmiféle bizonyítékuk nincs.
Dél-Oszétia emellett közölte, a légtérsértés miatt orosz békefenntartók bevonulását fogja kérni az érintett területen. Tbiliszi ugyanakkor az Európai Uniót kérte, hogy avatkozzon közbe, ezenkívül az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülésen való összehívását szorgalmazta. Az Egyesült Államok elítélte a „Grúziát ért rakétatámadást”, és üdvözölte Tbiliszi visszafogott magatartását.
Nőtt az ingatlan adásvételek száma
