Az államfő ugyanakkor arra szólította fel az állami szerveket, a jogvédőket és a politikai erőket, hogy a választási kampány során fokozott figyelmet fordítsanak az állampolgárok jogainak és szabadságának a szavatolására, hiszen a választásnak nyugodt körülmények közepette, demokratikusan és civilizált módon kell lezajlani.
Az igazi csemegét ma valójában a parlament keddre összehívott rendkívüli ülésének elmaradása jelenti a politikusok és politológusok számára egyaránt. Nyilvánvaló volt ugyanis, hogy a Verhovna Rada szocialista elnöke ily módon próbál tenni még egy kísérletet az előre hozott választások meghiúsításra, de mint kiderült, ebben nemcsak a Régiók Pártja (PR), hanem a kommunisták sem hajlandók közreműködni.
Megüzenték Olekszandr Moroznak: nem látják célszerűnek a soron kívüli ülés összehívását. Mindez pedig, vonták le következtetést a politológusok, azt jelenti, hogy a koalíciós partnerek véglegesen lemondtak a közvélemény-kutatások szerint ma már mindössze egyszázalékos támogatottsággal rendelkező szocialistáról. Erre válaszként Moroz a koalícióból való kilépéssel próbálta megzsarolni partnereit, amit azok már válaszra sem méltattak.
S ebben nincs semmi meglepő, fogalmazott Viktor Nebozsenko, a Nemzeti Stratégiai Intézet szociológiai szolgálatának vezetője, hiszen a koalíció már akkor megszűnt, amikor Viktor Janukovics kormányfő a házelnök háta mögött egyezséget kötött Viktor Juscsenkóval az idő előtti választások megtartásáról. A politológus szerint az RP biztos abban, hiszen ezt erősítik meg a közvélemény-kutatások is, hogy az új összetételű parlamentben a kommunisták is elegendőek lesznek az új koalíció megalakításához.
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
