(Brüsszel)
Az Economist szerint legjobb lenne felhagyni a kísérletezéssel és feloszlatni az országot. A kérdés persze az – teszi hozzá maró gúnnyal a londoni politikai-üzleti hetilap –, hogy kimúlását észrevenné-e valaki. Annyi biztos, hogy vannak, akik csak nevetnek rajta. Mint az International Herald Tribune című napilap, amely Isten veled, Belgium címmel írt cikkében „búcsúztatta”.
Nem mintha a belgáknak nem lenne elegük a komédiából. A sajtóban közölt felmérés szerint a vallonok, vagyis a francia nyelvű belga polgárok 89 százaléka nem akarja, hogy a választások eredményeként a szinte minden elemző által esélyesnek tartott Yves Leterme alakítson kormányt, aki nemrég a belga himnusz helyett a Marseillaise-t dúdolta el. A flamandok 60,4 százaléka viszont őt szeretné.
Vannak, akik szerint ha Belgium nem létezne, senki nem venné a fáradságot, hogy feltalálja. Tény: a vallonok és a flamandok „válásigénye” egyre nő. Egy friss közvélemény-kutatás szerint a flamandok 46,1 százaléka szeretné, ha Belgium „szétrobbanna”, és 65,6 százalékuk hiszi azt, hogy Belgium előbb vagy utóbb kettészakad. Kérdés, van-e értelme egy olyan országot összetartani, amelyben a kötőerő csupán a világklasszis sör- és csokoládéfajta. A vallonok vallon, a flamandok flamand lapokat olvasnak, saját televízióadásukat nézik, a saját rádióállomásaikat hallgatják.
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról