A mechanizmus lényege az lett volna, hogy párhuzamos tárgyalásokat folytatnak, ahol 26 EU-tagállam tárgyal Ukrajnával, míg Moldova hivatalos elismerést kap. Amikor Moldova megnyitja a tárgyalási klasztereket, a 26 állam nyilatkozatokat adott volna ki, megerősítve, hogy Ukrajna is elvégezte ugyanazt a munkát, és csak Magyarország vétója akadályozza a jogi előrelépést.
Több forrás is elismerte, hogy a terv jogilag hibás. Orbán Viktornak azonban nem lesznek azonnali jogi eszközei a megállítására.
Magyarország biztosan beperli a bizottságot az Európai Unió Bíróságán, és valószínűleg nyerni fog
– mondta egy európai tisztviselő az European Pravdának. Hozzátette:
De ez körülbelül három évbe telik. Addigra Orbán Viktor már nem lesz hatalmon, Ukrajna pedig jelentősen előrehalad a csatlakozási folyamatban, sőt talán csatlakozni is fog az EU-hoz.
Azonban Ukrajna épp ekkor kezdte leépíteni saját reformjait. Egyebek mellett házkutatást tartottak egy korrupcióellenes aktivista otthonában bírósági végzés nélkül. Július 14-én lemondott Olha Sztefanyisina ukrán miniszterelnök-helyettes, Ukrajna fő EU-tárgyalója.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!